Imieniny: Aurelii i Władysława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy Warszawa Wawer ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  PRYWATNY INTERES NA TRASIE W WAWRZE
Wysłano dnia 03-10-2003 o godz. 09:16:24 przez naczelny
Pół miliona złotych stracił wawerski samorząd, zwlekając z wykupem gruntów pod budowę Trasy Siekierkowskiej. Na opieszałości urzędników zarobiła firma Ekotrade. Śledztwo w tej sprawieprowadzi prokuratura.

Burmistrz gminy Wawer Dariusz Godlewski i zarząd gminy z niezrozumiałychprzyczyn nie kupili gruntów pod Trasę Siekierkowską. W 1998 r. w kasiegminy były pieniądze na transakcję. Nadwyżka budżetowa osiągnęła5 milionów. Mimo to burmistrza i urzędników ogarnęła dziwna niemoc.Przebieg trasy był oczywisty dla wszystkich. Tylko Godlewski twierdzi, żenic o tym nie wiedział. Władze Wawra ubiegła firma ochroniarska Ekotrade,która zakupiła grunty. Półtora roku później gmina zmuszona była odkupić odniej ziemię. Dlaczego strategiczne tereny Wału Miedzeszyńskiego na odcinkuod węzła trasy do ulicy Trakt Lubelski przeszły w ręce prywatnej firmy?Kto jest odpowiedzialny za marnotrawstwo w Wawrze?Dwukrotne przebicie

Z dokumentów, do których dotarło Życie Warszawy, wynika, że spółka Ekotrade w październiku 1999 roku wykupiła przy Wale Miedzeszyńskimdziałki o powierzchni 5093 metrów kwadratowych, za które zapłaciła 800tysięcy złotych. Półtora roku później, w marcu 2002 roku firmaochroniarska Ekotrade sprzedała niemal połowę tych gruntów gminie Wawer.Za nieruchomość otrzymuje 1 milion 300 tysięcy złotych. W skład zarząduEkotrade wchodziło kilka znanych osób, w tym wiceminister infrastrukturyAndrzej Piłat i wiceminister Zbigniew Sobotka. Obaj twierdzą, że nie mielinic wspólnego ze "złotym" interesem.

Zdaniem radnych, z którymi rozmawialiśmy, za marnotrawstwo odpowiadazarząd Gminy Wawer i ówczesny burmistrz Dariusz Godlewski. Uchwała wsprawie nabywania gruntów została podjęta jeszcze w czerwcu 1998 roku.Rada gminy upoważniła zarząd do podejmowania indywidualnych uchwałdotyczących nabycia nieruchomości gruntowych. - Wiadomo było, że musimykupić ziemię pod budowę Trasy Siekierkowskiej - mówi radny gminy AndrzejKrasnowolski.

Żółwie tempo gminy

Zakup gruntów pod trasę był niezbędny. Nie było co do tego wątpliwości jużod 1996 roku. Wtedy to gmina Warszawa-Centrum podpisała porozumienie zgminą Warszawa--Wawer, dotyczące budowy trasy. Dokument zaakceptowała rada gminy. Wstyczniu 1997 roku podjęła uchwałę o realizacji zobowiązań wynikających zporozumienia. W czerwcu była nowa uchwała o wykupie gruntów. Pieniądzebyły, a decyzji nie było.

W 1998 roku w zarządzie gminy Wawer oprócz Dariusza Godlewskiegozasiadali: Grzegorz Ociesa, Krzysztof Skolimowski, Jacek Wojciechowicz,Stefan Swadźba i Krzysztof Bartosiak. Zagospodarowaniem przestrzennymzajmował się Jacek Wojciechowicz, obecnie wiceburmistrz Targówka. -Generalnie sprawami trasy zajmował się burmistrz Godlewski. Nie pamiętam,żeby były jakieś decyzje dotyczące wykupywania gruntów pod TrasęSiekierkowską. Wtedy mieliśmy zupełnie inne problemy - tłumaczyWojciechowicz. Co innego mówią radni i kolejni burmistrzowie. - Gdyprzyszedłem do gminy w 2000 roku, sytuacja była dramatyczna. Mimostosownych uchwał nie kupiono ani jednej działki - mówi StanisławIlkowski, który w lipcu 2000 roku został burmistrzem Wawra. W podobnymtonie wypowiada się Orest Pęgierski, który w imieniu zarządu gminy odkupiłpotem grunty od firmy Ekotrade.

Pod lupą prokuratury

Śledztwo w tej sprawie na wniosek radnych z Wawra prowadzi prokuraturaokręgowa w Warszawie. - Jednym z wątków jest nabywanie przez gminę gruntów pod budowę TrasySiekierkowskiej - potwierdza Maciej Kujawski, rzecznik prokuraturyokręgowej. Odmawia jednak ujawnienia szczegółów. Na razie przesłuchanoburmistrza Godlewskiego i kilkudziesięciu innych świadków. Nikomu niepostawiono zarzutów.

Przypadkowy interes

Spółka Ekotrade twierdzi, że zrobiła doskonały interes w Wawrze przezprzypadek. - To prawda. Sprzedaliśmy grunty z dużym zyskiem - przyznajeprezes Ekotrade Jacek Jerschina. - Ale nie taki był cel operacji.Wiedzieliśmy, że część gruntów będziemy musieli oddać pod budowę trasy.Chcieliśmy kupić teren pod budowę naszej siedziby w dobrym punkcie. Firmaszukała działek na Pradze Północ, Ochocie i Pradze Południe. - Grunty naWale Miedzeszyńskim były prawdziwą okazją - mówi prezes Ekotrade. - Pojechaliśmy oglądać potencjalne tereny dozakupu. Nagle zobaczyliśmy dużą tablicę z napisem "Na sprzedaż".Zadzwoniliśmy pod podany numer i sfinalizowaliśmy transakcję - wspominaprezes Jerschina.

Data: 03.10.2003

żródło: Życie Warszawy

Dorota Kania 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje:
Zasady przyznawania lokali komunalnych


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund