Imieniny: Bogny i Brygidy
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Zajazd Napoleoński ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  BUBEL TRAFIA NA COKÓŁ
Wysłano dnia 24-10-2003 o godz. 08:58:04 przez naczelny

Życie Warszawy postawi PUC - Pomnik Urzędniczego Czynu

Na ślepym końcu Trasy Siekierkowskiej postawimy urzędnikom pomnik. Aby było sprawiedliwie, będzie to pomnik uwzględniający także dokonania twórców innych warszawskich bubli inwestycyjnych.

Dlaczego warszawiacy nie mieliby uczcić autorów takich "sukcesów", jak płytki tunel pod rondem Zesłańców Syberyjskich, niewykupione działki pod kluczową trasę w gminie Wawer, pusty most Świętokrzyski i zbudowany w żółwim tempie, ale za to za horrendalne pieniądze tunel pod Wisłostradą?Przecież na tym piachu za trzydzieści lat...

Zacznijmy od Trasy Siekierkowskiej. Na praskim brzegu Wisły droga urywa się w szczerym polu. Urzędnikom odpowiedzialnym za to, że w najbliższych latach nic się tam nie zmieni, Życie Warszawy chce postawić pomnik.Trasa Siekierkowska, a raczej jej praskie zakończenie, jest przykładem urzędniczej indolencji najwyższej próby. Niewykupione działki, nieprzygotowany teren, niedomknięte plany węzła komunikacyjnego na miejscu dzisiejszego zakorkowanego skrzyżowania ulic: Płowieckiej, Marsa i Ostrobramskiej - oto rzeczywistość.

...wyrośnie na pewno jasna, długa, prosta...

Nie tak miało to wyglądać. Ekspresowy trakt przez Wisłę "upchnięto" w zapchaną nitkę Wału Miedzeszyńskiego i pękające w szwach ulice Gocławia. Trasa teoretycznie szybkiego ruchu korkuje się popołudniami, a sznury samochodów pomału wciskają się w wąskie gardła zjazdów. Na przedłużeniu niedokończonej Trasy spokojnie rosną kolejne drzewa... Życie Warszawy zamierza postawić tam Pomnik Urzędniczego Czynu. Na naszym pomniku wypiszemy nazwiska nieudolnych planistów Warszawy XXI wieku. Wszyscy twierdzą, że są niewinni. Prezydent Lech Kaczyński dowodzi, że Trasa Siekierkowska wkrótce ruszy, bo wykupiono 25 działek. Tomasz Szawłowski, były dyrektor Dróg Miejskich, mówi nam, że tunel musi być, jaki jest.

Stanisław Ilkowski, były burmistrz Wawra, twierdzi, że nie miał pieniędzy na działki, a Dariusz Godlewski, jego następca, nic nie mówi. Prezydent Paweł Piskorski odpowiedzialny za most, na którym można grać w szachy, tłumaczy, że ruch się powoli zmienia.

A więc wszyscy ci urzędnicy nie zrobili nic złego! Mało tego, mają tzw. dokonania, a więc powinni być wyróżnieni i trafić na cokół. Pomnik w swym zamyśle ma upamiętniać urzędników stołecznej administracji, którzy doprowadzili do wstrzymania inwestycji przez przewlekanie urzędowych decyzji, opieszałość w negocjacjach z właścicielami działek, nienależytą staranność przy prowadzeniu akcji wykupu gruntów, itp, itd.

...szeroka jak morzeTrasa Siekierkowska

Pragniemy uwiecznić na nim także poprzednią ekipę z Ratusza, m.in. Jerzego Hertla, który jako kandydat na posła ogłaszał, że "buduje mosty i zaufanie". W istocie, wybudował nam dwa mosty donikąd (Świętokrzyski, z którego korzysta 5 procent warszawskich kierowców oraz Siekierkowski, na którym w korkach wypalane jest 5 procent zużywanego w Warszawie paliwa).

Ekipie prezydenta Pawła Piskorskiego zależało na tym, by przed upływem kadencji otworzyć nową przeprawę i zaskarbić tym sobie wdzięczność warszawiaków. Pośpiech był tak wielki, że zrezygnowano z intensywnego wykupu gruntów, koncentrując się jedynie na dotknięciu mostem praskiego brzegu.

W miarę upływu lat, na tablicy honorowej umieszczonej z przodu pomnika będziemy umieszczać kolejne nazwiska. Chyba że zanim postawimy nasz pomnik, ktoś jednak dociągnie Trasę do końca.

Pomnik planujemy umiejscowić w odległości kilku metrów od skraju jezdni, tak by nie zastawiać nim chodnika i ścieżki rowerowej, które teoretycznie powinny znaleźć się obok dwóch pasm samochodowego szlaku.

Po obu stronach obelisku postawimy doniczki z roślinami spotykanymi najczęściej na cmentarzach - tuje i żywotniki, aby nadać temu miejscu podniosły charakter. Redakcja Życia Warszawy zamierza w przyszłym tygodniu ustalić właściciela gruntu i spytać go oficjalnie o pozwolenie na przytoczenie postumentu. O wszelkich czynionych nam przez urzędy trudnościach będziemy Czytelników informować na bieżąco.

źródło: Życie Warszawy

MARCIN PRZEWOŹNIAK,SŁAWOMIR ŚLUBOWSKI


 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje:
Zasady przyznawania lokali komunalnych


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund