Imieniny: Aurelii i Władysława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy Warszawa Wawer ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  MAŁO ATRAKCYJNY RYNEK NIERUCHOMOŚCI
Wysłano dnia 15-02-2004 o godz. 21:34:27 przez naczelny

Wywiad z JERZYM PIĄTKIEM, właścicielem Agencji Nieruchomości Anin

Dawniej, gdy ktoś mówił, że mieszka w Wawrze, Aninie, Międzylesiu czy Radości lub zamierza tam kupić dom bądź działkę pod budowę, budził uzasadnioną zazdrość...

– Bo kilkanaście lat temu to były atrakcyjne, zielone, zalesione tereny, z czystym powietrzem, oddalone od obszarów przemysłowych, spokojne, położone wzdłuż linii kolejowej.A dziś?

– Z tych walorów niewiele już zostało: czyste powietrze, lasy. Ale trzeba wiedzieć, że dziś nowym lokalizacjom stawia się wyższe wymagania.

Dzielnica Wawer ich nie spełnia?

– Mimo zwiększenia samorządności lokalnej w ostatnich latach, niewie-le się na jej terenie zmieniło. Okolica przestała być spokojna, ciemne ulice, brak patroli policji, straży miejskiej, strach korzystać z kolei. Przybyło samochodów, więc główne arterie, łączące te tereny z centrum i innymi dzielnicami, w godzinach szczytów komunikacyjnych są prawie nieprzejezdne. Większość ulic ma nawierzchnię nieutwardzoną, w lecie kurz, na jesieni błoto po kostki, w zimie zaspy i lód.

Ale przecież przybywa nowych domów...

– Mogłoby ich być znacznie więcej, gdyby sprzyjały ku temu warunki. Tymczasem nowym inwestorom nie gwarantuje się dostawy energii elektrycznej na cele bytowe. Korzystają tylko z droższej energii, przydzielanej na czas budów. Bez przydziału mocy nie można oddać budynków do użytku. Nie buduje się kanalizacji, nie jest łatwo o telefon, nie ma telewizji kablowych. Sieci gazowe buduje się na własny koszt. Brakuje przedszkoli, dobrych szkół, zwłaszcza ponadpodstawowych, placówek kulturalnych, sklepów z prawdziwego zdarzenia. Z tych względów obserwuję mniejsze zainteresowanie kupnem gotowych domów, stawianych przez firmy developerskie, domów zbudowanych przed laty, a także tych w sta-nie surowym. Proszę zauważyć, że w ostatnich latach wzdłuż linii otwockiej pobudowano trochę obiektów z powierzchnią użytkową na wynajem. Niemal we wszystkich są wolne lokale, chociaż ceny nie są zbyt wysokie. Bywa tak, że przychodzi do naszej agencji klient, poznaje warunki otaczające ewentualną działkę czy już istniejący dom i szuka lepszej lokalizacji, niekoniecznie tańszej, na Tarchomienie, w Białołęce, w okolicach Piaseczna, za Łomiankami.

Wydawało się, że most Siekierkowski i zapowiadane poszerzenie Wału Miedzeszyńskiego usprawnią komunikację i spowodują wzrost zainteresowania terenami budowlanymi dzielnicy Wawer...

– Ale most na razie nie rozwiązał problemu dojazdów do pracy i powrotów do domów. Trasa nie została dokończona. Mówiło się, że trzypasmowym Wałem Miedzeszyńskim będzie się jeździło w 2004 r. Tymczasem będzie on dwupasmowy i z Traktem Lubelskim połączy się nie wiadomo kiedy. Oczywiście wszędzie na świecie działki w pobliżu nowoczesnych arterii komunikacyjnych sprzedawałyby się jak świeże bułeczki. W osiedlu Las jest zainteresowanie wolnymi terenami, ale jeszcze niewielkie. Poza tym czasy są niepewne. Wprowadzono wyż-szy VAT na artykuły budowlane, posiadaczom domów grozi podatek katastralny, nie wiemy, jak będzie wyglądał rynek nieruchomości po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Co – Pana zdaniem – oznacza dla dzielnicy Wawer fakt, że potencjalni inwestorzy coraz częściej zaczynają omijać ją szerokim łukiem?

– Mniejsze zainteresowanie inwestorów tymi terenami oznacza dla dzielnicy mniejsze wpływy z podatków od nieruchomości, w przyszłości – z katastralnego, niższe ceny działek dla ich właścicieli. To mniejsze obroty punktów sprzedaży materiałów budowlanych, mniej klientów w sklepach różnych branż i punktach usługowych. To ogólny niedorozwój dzielnicy.
Nie jestem zwolennikiem opcji politycznej reprezentowanej przez skonfliktowanego z częścią radnych i zarządem gminy prezydenta Warszawy, Lecha Kaczyńskiego. Ale uważam, że ma podstawy nie ufać wybranym władzom dzielnicy. Jednakże taka nienormalna sytuacja, gdy wszystkie najważniejsze decyzje, także w sferze nieruchomości, zapadają w ratuszu, nie może trwać w nieskończoność. Potrzebny jest rozsądny kompromis. Jeśli go nie będzie, wawerskie społeczeństwo poniesie jeszcze większe straty.

źródło: Linia Otwocka

 

Rozmawiał AZM


 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje:
Zasady przyznawania lokali komunalnych


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4
Głosów: 3


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund