Imieniny: Aurelii i Władysława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  TO KOLEJNA ZMIANA W MOIM ŻYCIU
Wysłano dnia 21-03-2004 o godz. 11:12:02 przez naczelny

Znana aktorka, mieszkanka osiedla Sadul, Ewa Szykulska, po kilkunastu miesiącach pracy w Radzie Dzielnicy Wawer straciła mandat. Z panią Ewą rozmawia Andrzej Murat.

Czy wycofa się Pani z działalności na rzecz lokalnej społeczności?

Nie. Aktorstwo to taki zawód, że się gra dla ludzi, dla Was drodzy widzowie. Gramy dla tych z prawa, i z lewa, i z góry i z dołu... Musimy emanować pozytywną energią, zmuszać do myślenia, czasem nawet prowokować. Robiąc sztukę zmierzamy do poprawiania świata. Aktor oczywiście może, ale według mnie nie powinien być człowiekiem obojętnym na otaczającą go rzeczywistość. Tak to pojmuję. Proszę zauważyć, że gdy państwo nie ma pieniędzy na kulturę czy służbę zdrowia, , to my - aktorzy bierzemy puszki do ręki i kwestujemy. Jeśli nie ma pieniędzy na leczenie dzieci, na renowację grobów naszych przodków, jeśli brakuje miejsc w schroniskach dla bezdomnych zwierząt, jak możemy - tak pomagamy. Najczęściej odbywa się to przy błyskach fleszy, w obecności kamer telewizyjnych.-Ma Pani partyjne zaplecze?

- Nie jestem związana z żadną partią polityczną. Właściwie dla mnie jest obojętne czy rządzi grupa tych z prawa, czy z lewa, byle robiła to mądrze i dobrze dla nas, a nie tylko dla siebie czy dla swojej partii.
Na Sadulu mieszkamy już 14. rok. Przedtem, żyjąc w dużym blokowisku uczyłam współmieszkańców między innymi tego, że się mówi dzień dobry wsiadając do windy. Ale to było inne miejsce. Tu, w Wawrze, na wiele spraw patrzy się zupełnie inaczej. Sami decydujemy o naszej przestrzeni życiowej. Tu się dłużej rozmawia z sąsiadami niż w bloku, jadąc przez chwilę windą na, załóżmy, IX piętro. Stąd moje działanie w Radzie Osiedla Sadul. Stąd utworzenie Forum Niezależnych, z udziałem ludzi prowadzących działalność gospodarczą, dyrektorów szkół, nauczycieli, prawników, które startowało w poprzednich wyborach samorządowych.

-Działanie w radzie to kolejne doświadczenie życiowe?

-Wierzyłam, i chyba nadal wierzę, że wspólnie można wiele uczynić. Przez tych kilka miesięcy poznałam pewne mechanizmy działania, chociaż nie przypuszczałam, że praca w takich radach, jak dzielnicowe, może być aż tak upolityczniona. Ja zajmowałam się tym, co znam najlepiej, co mnie interesuje najbardziej - a więc kulturą i oświatą, a także problematyką służby zdrowia i pomocą tym, którym w życiu powiodło się gorzej niż mnie.. Wawer jest specyficzną dzielnicą, pozbawioną ogólnomiejskich placówek kulturalnych. Prezydentowi Kaczyńskiemu marzy się wybudowanie w stolicy stadionu narodowego, a mnie - powstanie w Wawrze dużej sali widowiskowej. Ale chociaż jej brakuje, jest wiele ciekawych wydarzeń w osiedlowych domach kultury, o czym przeciez “Linia Otwocka” pisze. Dzięki pracy w radzie poznałam sytuację w wielu szkołach, w Ośrodku Pomocy Społecznej, klubach Złotego Wieku. Uczestniczyłam w dzieleniu pieniędzy przyznawanych tym placówkom i muszę powiedzieć, że czyniliśmy to bardzo sprawiedliwie. I duchowo wspierałam ludzi, którzy decydowali o tym, że mamy w dzielnicy fantastyczne szkoły, fantastyczne amatorskie zespoły teatralne.

-Co Panią denerwowało, co frustrowało, gdy zobaczyła Pani, jaka jest ta dzielnica, jak się nią rządzi?

-To, co nas wszystkich! To, że nie ma w niej porządnych dróg, wystarczającego oświetlenia ulic. Lista jest długa. Dziwi mnie to, w jaki sposób demokratycznie wybrany prezydent Warszawy traktuje demokratycznie wybraną radę i burmistrza, którego nie akceptuje wbrew woli mieszkańców. To, że bardzo długo nie podejmował decyzji w sprawie niechcianej przez mieszkańców budowy supermarketu w Międzylesiu. W każdym razie ja byłam i jestem po stronie wawerskich kupców.

-Jak Pani przyjęła wiadomość, że musi Pani zdać mandat po ponownym przeliczeniu głosów w wyniku protestu wyborczego Pana Leszka Baraniewskiego?

-W swoim zawodzie przyzwyczajona jestem do tego, że nie zawsze osiąga się sukces. Przyzwyczajona jestem do prób, które nie zawsze kończą się premierą. Raz się gra główne role, innym razem - jakiś epizod. Ale ważne, żeby widz zauważył nas w tym epizodzie. Poza tym, zmiany w życiu są czymś naturalnym. I u mnie nastąpiła taka zmiana. Nie robię z tego tragedii. Bo cóż z tego, że straciłam mandat, że nie mam legitymacji z napisem ”radna”. Nawiązałam wiele kontaktów i mam nadzieję, że przydam się lokalnej społeczności. Już nie jako radna Szykulska, ale jako Ewa Szykulska.
Rozmawiał Andrzej Murat.
źródło: Linia Otwocka

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje:
Zasady przyznawania lokali komunalnych


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund