Imieniny: Filipa i Salomei
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy Warszawa Wawer ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  TAJNE RADY OSIEDLI W WAWRZE
Wysłano dnia 06-09-2004 o godz. 23:45:35 przez naczelny
Przegląd prasy lokalnej
Gdyby ktoś z mieszkańców dzielnicy Wawer chciał skontaktować się z członkiem rady jego osiedla, może mieć z tym spore trudności. Chociaż mają tablice informacyjne, w większości przypadków nic z nich dla mieszkańców nie wynika. Zawierają niewiele przydatnych informacji, a często są one przestarzałe. O tym, co rada zrobiła dla osiedla, chwalą się tylko nieliczne. Reszta albo nic nie robi, albo nie potrafi “sprzedać” swoich dokonań. Od końca ub. r. każda wawerska rada osiedlowa ma też swoją stronę internetową - nowoczesne narzędzie społecznej komunikacji. Większość zawiera bardzo skąpe informacje...


Na tablicach ogłoszeniowych Rady Osiedla Międzylesie, zlokalizowanych przy poczcie i sklepie przy ul. Żonkilowej, wiszą spisy członków tego społecznego ciała. Gdzie się ono zbiera, jaki jest z nim kontakt - tego na tablicy nie uświadczysz. Można na niej znaleźć informacje dotyczące bezpieczeństwa czy możliwościach pomocy społecznej, ale to jakby standard - podobne dane znajdują się także na tablicach innych rad. W Międzylesiu rada podaje mieszkańcom wskazówki, gdzie można spędzić czas wolny od nauki i pracy, ale... w ramach jesienno - zimowej akcji. O tym, że szkolne boiska są dostępne dla chętnych do uprawiania sportu od wiosny - ani słowa.
Na tablicy ogłoszeń rady w Radości można znaleźć rozliczenie się z imprezy na otwarcie ogródka jordanowskiego. Później na jego terenie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, m. in. z loterią, z której dochód przeznaczono na wakacyjny obóz dla dzieci z biednych rodzin. Gdybym był mieszkańcem Radości, bardzo by mnie ciekawiło, ile udało się zebrać pieniędzy i ilu dzieciom udało się zorganizować wyjazd. Ale tej informacji zabrakło.
Gablota ogłoszeniowa w osiedlu Sadul powinna służyć informowaniu mieszkańców o tym co robią wybrani przez nich przedstawiciele lokalnego samorządu, tymczasem ma ona cechy informatora partyjnego Ligi Polskich Rodzin. Nietrudno zgadnąć - dlaczego. Przewodniczący RO Bernard Wojciechowski jest bowiem członkiem LPR i radnym Wawra, bardzo czułym na punkcie przestrzegania prawa, czemu daje wyraz na sesjach. Jednak sam jest z prawem na bakier, ponieważ wykorzystuje dzielnicowe pieniądze, przyznawane na funkcjonowanie RO, na promowanie LPR, samego siebie ( w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i walki politycznej (skwapliwie wywiesza np. artykuły niekorzystne dla jego przeciwników).
Godna polecenia jest gablota informacyjna Miedzeszyna. Przedstawiono w niej np. szkice, jak miałyby wyglądać estakady autostrady, gdyby przebiegała przez dzielnicę Wawer, lokalne propozycje do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Warszawy, wystąpienia związane ze stanem bezpieczeństwa drogowego na terenie osiedla.
Rada Osiedlowa Lasu wydaje lokalną gazetkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, każdy sposób dotarcia do mieszkańców jest godny uznania. Rzecz w tym, że przewodniczący RO Wiesław Lisowski, członek Prawa i Sprawiedliwości, traktuje ją jako narzędzie walki politycznej. Twierdzi, że gazetkę wydaje za własne pieniądze. Istnieją jednak podejrzenia, że nie jest to całkiem prawda. Władze dzielnicy miały sprawdzić czy nie powstaje ona za pieniądze podatników, co byłoby niezgodne z przepisami. Wydaje się, że zarówno tą sprawą, jak i sposobem wykorzystywania gabloty w Sadulu powinna zająć się komisja samorządowa Rady Dzielnicy.
Od końca ub.r. wawerskie rady osiedli mają możliwość informowania mieszkańców, a zwłaszcza ludzi młodych, mających większy dostęp do komputerów niż starsi, o swej działalności za pomocą internetu.
Trzeba przyznać, że tylko nieliczne korzystają ze stworzonej im możliwości. Internetowy Serwis Informacyjny Rad Osiedlowych znajduje się na stronie internetowej dzielnicy. Składa się z aktualności, z informacji o składzie rady, podstawowych informacji o osiedlu ( jakie są jego granice, czym się charakteryzuje), krótkiej historii osiedli i wskazówek co do kontaktu z RO.
Na stronach większości rad jedyną aktualnością jest informacja, że ... od 12 grudnia będzie czynna strona internetowa rady. Tak jest w przypadku Anina, Aleksandrowa, Sadula, Wawra, Marysina Południowego i Północnego oraz Nadwiśla. Rada w Radości w aktualnościach zamieściła informację o wiosennym sprzątaniu, międzyleska - o festynie w Szkole Podstawowej nr 138 i o Dniu Sportu w Gimnazjum nr 3, falenicka - sprawozdanie ze swej działalności od 2003 r. do lutego roku bieżącego. Na stronie internetowej RO w Międzylesiu zapowiedzianofestyn w SP nr 138 oraz Dzień Sportu w Gimnazjum nr 3 przy ul. Żegańskiej i to wszystko. Nie znajdziemy ani słowa o historii Międzylesia, Anina, Aleksandrowa, obu części Marysina, Sadula i Wawra. Z internetu nie dowiemy się jak się skontaktować choćby z przewodniczącym rady czy dowiedzieć, gdzie i kiedy to społeczne ciało się zbiera w przypadku Anina, Aleksandrowa, Falenicy, Nadwiśla, Sadula i Wawra. Można odnieść wrażenie, że ich rady działają głęboko w podziemiu.
Strony internetowe mogłyby doskonale służyć promocji wawerskich osiedli. Nikt jednak z lokalnych społeczników nie wpadł na taki pomysł. W dziale informacje można przeczytać raczej o niedostatkach niż o walorach osiedli. Marysin Południowy narzeka na brak ogródków jordanowskich, Północny, że na ul. Korkowej są korki, Anin, że brakuje mu centrum handlowego, Nadwiśle na słabe uzbrojenie terenów, nielegalne wysypiska śmieci, fatalny stan komunikacji, brak urzędu pocztowego.
Międzylesie chwali się, ale bardzo ogólnikowo, mikroklimatem, Marysin Południowy tym, że przybyło mu utwardzonych ulic i dalsze kilometry sieci kanalizacyjnej, Północny - muszlą koncertową, studnią wody oligoceńskiej, Sadul - oczyszczalnią ścieków.
Na stronie internetowej osiedla Las czas zatrzymał się w maju, gdy poinformowano o mającym się odbyć 31 maja festynie dla mieszkańców na terenie Szkoły Podstawowej nr 128. Z wcześniejszych wpisów można dowiedzieć się, że finalizowano zorganizowanie osiedlowej siłowni, że reaktywowano Uczniowski Klub Sportowy, że przygotowano wydanie książki pt. “Las - rolnicze osiedle Warszawy”. Ale ani słowa o tym, czym żyło osiedle ostatnio - o protestach związanych z poszerzaniem Wału Miedzeszyńskiego, kłopotach, jakie będą mieli mieszkańcy po całkowitym zakończeniu tej inwestycji i o tym, jak władze Warszawy traktowały ich uwagi i postulaty..
Dobrze wykorzystuje internet, ten nowoczesny sposób komunikowania się z wyborcami rada w Radości. Poprzez internet informowano mieszkańców o wiosennym sprzątaniu osiedla.
Najwięcej informacji o tym, czym zajmuje się rada, można znaleźć na stronie internetowej RO Zerzeń. Jest przedstawione jej stanowisko w sprawie przebudowy Wału Miedzeszyńskiego, podano informację o spotkaniu z Andrzejem Bittelem, pełnomocnikiem prezydenta Warszawy w Wawrze, o sprzątaniu Zerzenia, posiedzeniu, na którym ustosunkowano się do Warszawskiego Planu Inwestycyjnego. Przewodniczący RO w Zerzeniu, Krzysztof Waśkiewicz, bije się w piersi, że w wakacje zaniedbał podawanie aktualności z pracy rady w internetowym serwisie. Ale zapowiada, że wkrótce na terenie Zerzenia przybędzie tablic informacyjnych, i że przymierza się do wydawania niewielkiego pisemka dla mieszkańców. Nic dziwnego, jest jednym z najaktywniejszych przewodniczących.
Andrzej Murat

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Przegląd prasy lokalnej
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Przegląd prasy lokalnej:
Nowe mieszkania


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4.83
Głosów: 6


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund