Imieniny: Aurelii i Władysława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Przemysław Zaboklicki, radny ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  NOWY URZĄD WAWRA ZNÓW W REMONCIE
Wysłano dnia 29-11-2004 o godz. 20:37:34 przez naczelny
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej

Piąte i czwarte piętro wawerskiego ratusza opustoszało - trwa tam skuwanie podłóg i ścian. Wszystko przez ksylamit, trującą substancję ulatniającą się w budynku. Okazuje się też, że system przeciwpożarowy w kupionym cztery lata temu urzędzie to lipa
Piąte i czwarte piętro biurowca przy ul. Żegańskiej 1 opustoszało. Urzędnicy gniotą się na niższych kondygnacjach, a niektórzy - jak wydział oświaty - musieli przenieść się do filii przy Włókienniczej.
Nabytek trujący...

Wszystko przez ksylamit - zakazany jeszcze w latach 70. trujący impregnat, który miał zabezpieczać przed wilgocią i grzybem. 40-letni budynek, niegdyś siedziba Zakładów Wytwórczych Aparatury Wysokiego Napięcia, jest nim przesiąknięty. Państwowy Zakład Higieny dawno stwierdził, że pomieszczenia z ksylamitem nie nadają się do pobytu ludzi.

- Trzeba było kiedyś ten remont zrobić. Pierwszy etap powinniśmy skończyć w połowie grudnia - informuje Rajmund Jaroszek z sekretariatu zarządu. Pracy jest masa: trzeba skuć wszystkie podłogi i ściany do wysokości jednego metra. Płyty pilśniowe nasączone ksylamitem maże się potem substancją neutralizującą. Po odczekaniu dwóch tygodni wystarczy już tylko na nowo nałożyć tynk i pomalować. Koszt takiego remontu na powierzchni jednego piętra to ponad 100 tys. zł. - Od kilku lat ludzie pracowali w ksylamicie. To się może odbić na naszym zdrowiu - niepokoi się wiceburmistrz Piotr Zygarski. - Osoby odpowiedzialne za zakup budynku powinny stanąć przed sądem, a urząd należałoby ewakuować.

...i niebezpieczny...

Okazuje się, że biurowiec, do którego urząd wprowadził się ledwie trzy lata temu, kryje też inne niespodzianki: wyszło na jaw, że zamontowane w każdym pokoju czujniki dymu to atrapy. - Kilka miesięcy temu stwierdziliśmy, że nie działa centralka, do której dochodzą kabelki systemu przeciwpożarowego. Trzeba było ze Szwajcarii sprowadzić nową za kilkanaście tysięcy złotych - usłyszeliśmy w urzędzie. - To nic nie zmieniło, system wciąż nie działa. Zdaje się, że poprzecinane są kable w stropach, ale trzeba posprawdzać gdzie. Na razie firma remontowa nie chce się podjąć tej pracy.

- Jest nowa instrukcja bezpieczeństwa - uspokaja naczelnik Jaroszek. - Wszyscy znają procedury ewakuacji, żaden pracownik nie powinien czuć się zagrożony.

W tej chwili jedynym miejscem w urzędzie, które spełnia wymogi bezpieczeństwa, jest świeżo otwarty wydział obsługi mieszkańców. System przeciwpożarowy zamontowano tu na nowo.

Cały budynek jest ubezpieczony od ognia, ale stawka - blisko 9 tys. zł - była obliczona dla obiektu z działającym alarmem ogniowym. Teraz firma ubezpieczeniowa może podnieść składkę.

...ale bardzo korzystny

O dziwo, o niczym nie wiedzą osoby odpowiedzialne za zakup bubla. Wiesław Domański, członek ówczesnego zarządu gminy, chyba najmocniej lansował ofertę ABB-Zwar. Dziś mówi: - System przeciwpożarowy był przyjęty przez straż pożarną. Widać wówczas działał.

Były burmistrz Stanisław Ilkowski też uważa, że inwestycja była trafiona: - Myśmy kupili budynek za 6 mln zł, to była bardzo dobra cena. Nie stać nas było na nowy ratusz. Uważam, że Wawer na tym nie stracił, nawet uwzględniając niezbędne remonty.

W tym samym czasie całkiem nowy urząd zbudowano w sąsiedniej, choć sporo mniejszej Wesołej - także kosztował 6 mln, ale za to wszystko w nim działa.

- Po podliczeniu wszystkich kosztów zastanowimy się, czy dochodzić ich zwrotu i od kogo - zapowiada Andrzej Bittel kierujący urzędem Wawra w imieniu prezydenta Warszawy. Sprawę przepłaconych przez poprzednią ekipę remontów bada też prokuratura.

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
VIP-y otworzyły wczoraj halę sportową przy szkole na ul. Bajkowej


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4.18
Głosów: 11


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund