Imieniny: Magdaleny i Bolesława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  DWA POZIOMY, TUNEL CZY WIADUKTY?
Wysłano dnia 12-02-2005 o godz. 09:17:40 przez naczelny
We wrześniu Szybka Kolej Miejska zakupi pierwszy pociąg. – Pozostałe pięć będziemy mogli wypożyczyć – zdradza Jacek Poniewierski, pełnomocnik Zarządu SKM. Jeśli tak się stanie, to już we wrześniu wyjedzie pierwszy pociąg Szybkiej Kolei – jest to najoptymistyczniejsza wersja
   
 
Władze Wawra spotkały się z Zarządem SKM (w połowie stycznia). Było to robocze spotkanie, podczas którego mówiono o bezpieczeństwie w komunikacji. Uczestniczyli w nim przedstawiciele różnych pionów związanych z bezpieczeństwem (m.in. Zarząd Dróg Miejskich, biuro komunikacji). W spotkaniu wzięli udział także policjanci, rady osiedlowe oraz samorządowcy.
Władze szukają sposobu, by usprawnić ruch samochodowy na ul. Patriotów. Rozmawiano o nowym rondzie i oświetleniu oraz o tym, jak wypłynie Szybka Kolej Miejska na ruch samochodowy. Władze Wawra podejrzewają i jednocześnie obawiają się, że częstotliwość kursów pociągów SKM (szczególnie), a także PKP i innych przewoźników negatywnie wpłynie na transport uliczny, a tym samym utrudni komunikację mieszkańców.
– Częstotliwość kursów SKM spowoduje ograniczenia dla mieszkańców. Szlaban będzie bardzo często opuszczony, a przecież ul. Patriotów należy do najbardziej ruchliwych ulic w naszych okolicach. Co roku dochodzi tam do wielu wypadków, często śmiertelnych. Dlatego musimy zadbać o nowe rozwiązania – komentuje Dariusz Godlewski, burmistrz Wawra.
 


Władze doskonale wiedzą, że muszą usprawnić komunikację. Dlatego już teraz powstaje dawno zaplanowane rondo, ale to za mało. Burmistrz jest zdania, że w związku z dużą ilością kursów trzeba zbudować sieć przejazdów dwupoziomowych lub część ulicy puścić w wykop. Brana jest także pod uwagę koncepcja wybudowania wiaduktów oraz tuneli pod torami.
– Włodarze Wawra chcą ruch samochodowy wprowadzić w wykop, by nie było przejazdów kolejowych, na wzór odcinka Warszawa Zachodnia-Śródmieście (drogi uliczne są poprowadzone górą). Do tego rozwiązania należy podchodzić z dystansem, ponieważ jest to pomysł bardzo kosztowny, a na terenie Wawra inwestycja wręcz nieekonomiczna, bo kosztowałaby wiele miliardów złotych. To przedsięwzięcie bez precedensu. Tym bardziej że na linii przystanków jest wiele zabytkowych obiektów – twierdzi Poniewierski. Jego zdaniem inwestycja, do której przekonuje burmistrz, jest tak naprawdę płonnymi nadziejami. Pełnomocnik SKM dodaje: – Lepszym rozwiązaniem jest wybudowanie kilku wiaduktów, np. przy ul. Żegańskiej. Trzeba usprawnić ruch na ul. Patriotów... Jednak rozwiązania prawne i własnościowe będą opóźniały nowe inwestycje.
Jacek Poniewierski uważa, że są tańsze sposoby na usprawnienie ruchu drogowego, niż proponuje burmistrz. – Gminy powinny zadbać o dobre parkingi przy stacjach SKM. Wtedy większości ludziom nie będzie opłacało się przeciskać samochodem przez korki i płacić za warszawskie parkingi. Zamiast tego będą woleli zostawić samochód koło stacji SKM i pojechać do pracy Szybką Koleją – wyjaśnia Poniewierski.
Miasto musi zabezpieczyć swój interes, podobnie jak SKM musi porozumieć się z PKP w sprawie korzystania z linii kolejowych i przystanków. Rozwiązanie komunikacyjne musi być ekonomiczne i racjonalne.
Burmistrz Godlewski powiedział, że na stworzenie nowej infrastruktury drogowej (dwupoziomowej) miasto może ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej. Jednak jedyną osobą, która może o nią wystąpić, jest Lech Kaczyński, prezydent Warszawy. Okazuje się, że będzie to trudne zadanie. – Inicjatywy ubiegania się o fundusze z UE są duszone przez Kaczyńskiego – irytuje się Dariusz Godlewski. Dlatego istnieje ryzyko, że propozycja burmistrza o budowie dwupoziomowej linii komunikacyjnej rozpłynie się jak bańka mydlana. A szkoda, ponieważ władze Warszawy powinny uwzględnić tą inwestycję w projekcie budowy autostrady A2. Zdaniem niektórych samorządowców rozwiązania komunikacyjne w okolicach Wawra i przebiegu autostrady powinny się uzupełniać. Tym bardziej że jest nowa wersja przebiegu A2 na pograniczu Falenicy i Michalina.
Powstanie Szybkiej Kolei Miejskiej da poczucie komfortu, ale rodzi także niebezpieczeństwa. Obecnie władze Warszawy podejmują kilka drogich i ważnych inwestycji, które znacząco wpłyną na jakość życia każdego mieszkańca. Jednak warszawskie władze niechętnie spoglądają w stronę Wawra i o wiele częściej koncentrują się na pojedynczych działaniach, np. A2, niż dokładają starań, by wspólnymi siłami stworzyć gigantyczną inwestycję, która w rezultacie pozwoliłaby zaoszczędzić wiele milionów. Dlatego zanim ruszy Szybka Kolej, powinna być gotowa ostateczna wersja A2, by potem nie trzeba było burzyć i poprawiać…
Agnieszka Jaskulska

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o :
Wycinanie drzew – kosztowna samowola


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4
Głosów: 5


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund