Imieniny: Filipiny i Faustyny
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Przemysław Zaboklicki, radny ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  NIE TYLKO ZMIANA SZYLDU
Wysłano dnia 12-03-2005 o godz. 19:05:44 przez naczelny
Wysoko na ścianie od strony ul. Bursztynowej od niedawna wisi nowa tablica z napisem Międzyleski Szpital Specjalistyczny, z nowym logo przedstawiającym zarys świerka oplecionego wężem Eskulapa. Na portierni i w kilku innych miejscach można, co prawda, zobaczyć jeszcze stare tablice informujące, że jest to Centralny Szpital Kolejowy, ale prawda jest taka, że ta placówka z kolejnictwem nie ma już nic wspólnego
   
 
Rozwód CSK z PKP trwa od 1998 r., gdy wprowadzano reformę w służbie zdrowia. MSWiA oraz MON utrzymały swoje resortowe placówki służby zdrowia, PKP – nie. – Mało tego – mówi Jarosław Rosłon, dyrektor międzyleskiego szpitala – z tego względu nie podlegaliśmy oddłużeniu, jakie wówczas w służbie zdrowia przeprowadzono. Zostawiono nas z bagażem długów w wysokości 8 mln zł, z czego 5 mln PKP nie zapłaciły za zamówioną aparaturę medyczną.

 


Od tego czasu ciągnęły się sprawy sądowe między wciąż Centralnym Szpitalem Kolejowym a PKP. Dostawcy sprzętu, leków itp. kierowali swe finansowe żądania do szpitala, szpital odsyłał ich do PKP. Fama, że sytuacja finansowa CSK jest niejasna, utrudniała funkcjonowanie placówki. Dopiero w 2004 r. zapadł wyrok, który odpowiedzialnością za wcześniejsze długi obarczył PKP. – Kiedy zostałem dyrektorem szpitala, z każdym dniem odkrywałem nowe, niepokojące fakty – przyznaje doktor Jarosław Rosłon. – Choćby takie, że PKP nie odprowadziło części składek pracowników do ZUS (1,3 mln zł z odsetkami). W efekcie ZUS zablokował szpitalne konto i trzeba było dokonywać wielu sztuczek, aby były pieniądze na wypłaty pensji.
To nie jedyny spadek po PKP. Kolej zostawiła swój resortowy szpital z niedokończonymi inwestycjami, z nieuporządkowanym otoczeniem, z prymitywnym ogrodzeniem od strony budowy. Trzeba było te powierzchnie zabezpieczać przed dewastacją, ogrzewać. A stanowią one 40 proc. powierzchni starej części szpitala. Są etapowo zagospodarowywane. Na pełne przystosowanie ich do szpitalnych potrzeb trzeba by wydać ok. 50 mln zł. Powstała nowa izba przyjęć, później do nowej części przeniesiono oddział wewnętrzny, a w styczniu tego roku – oddział intensywnej terapii. Jeszcze do niedawna nieprzytomnych pacjentów trafiających do izby przyjęć trzeba było odsyłać do innych warszawskich szpitali. Teraz trafiają do nowego oddziału, gdzie czeka na nich 8 stanowisk do ratowania życia, które kosztowały 5 mln zł. – To dziś jeden z najnowocześniejszych oddziałów tego typu w Polsce – nie ukrywa dumy dyrektor. W tym roku planowane jest przeniesienie na nowe miejsca oddziałów: wewnętrznego i kardiologicznego, na które obecnie najtrudniej się dostać z powodu braku łóżek. W marcu szpital wzbogaci się w jedno z najnowocześniejszych urządzeń do badań naczyniowych, cewnikowania serca, zakładania stentów, eliminujące tym samym operacyjne zabiegi.
W Centralnym Szpitalu Kolejowym leczono poważne przypadki pacjentów z całej Polski. To sprawiło, że w tej placówce pracowała bardzo dobra kadra medyczna. Rocznie leczono tu ok. 8,5 tys. chorych. Po reformie służby zdrowia było wiadomo, że trudno będzie „wyżyć” z wykonywania tylko skomplikowanych zabiegów operacyjnych i leczeniu trudnych przypadków. Trzeba się było „otworzyć” na lżejsze zabiegi. W ub.r. międzyleski szpital przyjął 18 tys. chorych, chociaż o 150 zmalała liczba łóżek.
– Staramy się dotrzeć do społeczeństwa z informacją, że jesteśmy placówką otwartą, placówką z ambicjami, z której usług warto korzystać. Mamy własną przychodnię przyszpitalną, z czasem ją powiększymy, przenosząc do nowego, większego pawilonu – mówi Jarosław Rosłon. – Zmieniając nazwę, chcieliśmy się odciąć od przeszłości. Nazwę, logo i misję wymyślili sami pracownicy szpitala. Stopniowo wychodzimy na prostą, zostało nam do spłacenia jeszcze tylko 4 mln zł starych długów. W dalszym ciągu wielu kontrahentów wciąż kojarzy nas z PKP, ale zawsze na początku rozmów handlowych przekonuję ich, że z PKP nic nas już nie łączy i że pracujemy na własny rachunek i na własne dobre imię.
Andrzej Murat

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o :
Wycinanie drzew – kosztowna samowola


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.09 sekund