Imieniny: Gerarda i Teodora
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Przemysław Zaboklicki, radny ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  WYCINANIE DRZEW – KOSZTOWNA SAMOWOLA
Wysłano dnia 23-03-2005 o godz. 17:56:12 przez naczelny

 
Kilka dorodnych świerków zostało nieodwracalnie okaleczonych na posesji przy ul. Małowiejskiej 39 w Falenicy. Zostały skrócone o około połowę. Zdaniem Tadeusza Lewickiego, naczelnika wawerskiego wydziału ochrony środowiska, są już stracone. Ani współwłaściciele posesji, ani osoba zajmująca część terenu, na którym rosły owe drzewa, nie występowali do wydziału o zgodę.
Nie jest to jedyny przykład samowolnej ingerencji w środowisko. Właściciel falenickiej firmy, zlokalizowanej przy ul. Bysławskiej 71, wyciął w pień, bagatela, 35 drzew. Tym samym naraził się na duże koszty, ponieważ kary za bezprawne wycięcie są wysokie. W tym przypadku obciążyły one właściciela firmy kwotą przekraczającą 100 tys. zł. – Według niego wycięto badziewie, nie drzewa. My jesteśmy innego zdania – mówi Tadeusz Lewicki. I dodaje: – Gdyby szef tej firmy wystąpił do naszego wydziału o zgodę na wycinkę, w tym konkretnym przypadku by ją dostał.
 


W przypadku ul. Bysławskiej jest winny, jest nałożona kara. Sprawa z ul. Małowiejskiej znajduje się jeszcze w rozpatrywaniu. Wydział ochrony środowiska prowadzi postępowanie wyjaśniające, które ma ustalić, kto obciął świerki: właściciele działki, lokatorzy czy osoba wynajmująca część posesji.
Mogłoby się wydawać, że za to, co się dzieje na nieruchomości, odpowiada jej właściciel. Często jednak właściciel może o niczym nie wiedzieć. – W tej sprawie musimy jeszcze przesłuchać dwóch świadków – wyjaśnia Tadeusz Lewicki.
Jego zdaniem mieszkańcy nie powinni tłumaczyć się nieznajomością przepisów i obowiązujących procedur. – Na stronach internetowych wawerskiego urzędu znajdują się przepisy prawne i wzory wniosków dotyczących wycinania drzew, wystarczy je sobie ściągnąć, wydrukować, wypełnić i złożyć w urzędzie.
Do składania wniosków zobowiązani są właściciele nieruchomości lub inne osoby wyposażone w zgodę właściciela. Należy dołączyć tytuł prawny do władania nieruchomością, nazwy gatunków drzew i krzewów, obwody pni na wysokości 130 cm nad ziemią, określenie przeznaczenia terenu, przyczynę planowanego wycinania i jego termin, a także wielkość powierzchni, na której ma być przeprowadzona wycinka.
Rocznie wydział ochrony środowiska wydaje ok. 400 zezwoleń na wycięcie drzew, które muszą być z różnych względów usunięte, gdyż np. są przeszkodą dla prowadzonej budowy domu, ulicy, stanowią zagrożenie dla mieszkańców, zasłaniają widoczność na łuku drogi itp.
Bez zgody urzędu (wójta, burmistrza, prezydenta) można wyciąć drzewa w wieku do 5 lat, drzewa owocowe, chore (ustawa o ochronie środowiska wymienia 13 konkretnych przypadków). Osoby fizyczne, jeśli uzyskają zgodę na wycinkę, zwolnione są z opłat. Nie dotyczy to przypadków, gdy drzewa usuwane są z nieruchomości przeznaczonej na działalność gospodarczą. Wysokość opłat zależy od gatunku drzewa i jego obwodu. Na przykład jeśli chcemy wyciąć brzozę o obwodzie od 50 do 100 cm (pomiar na wysokości 130 cm), musimy się liczyć z tym, że za każdy centymetr obwodu zapłacimy 69,79 zł. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że kary za udowodnione nielegalne wycięcie drzew są trzykrotnie wyższe.
– W tym roku w dzielnicy Wawer rozpoczęliśmy już rozpatrywanie 3 zgłoszeń o podejrzenie nielegalnej wycinki drzew – informuje naczelnik Tadeusz Lewicki. –Działamy na podstawie sygnałów pochodzących od społeczeństwa oraz straży miejskiej. Prowadzimy te sprawy zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego.
am

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o :
Wycinanie drzew – kosztowna samowola


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 3.1
Głosów: 10


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund