Imieniny: Aurelii i Władysława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy Warszawa Wawer ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  SPRAWA JEDNORODZINNEGO BLOKI W WAWRZE
Wysłano dnia 17-12-2002 o godz. 10:42:50 przez naczelny
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Skandaliczną decyzję wydał Główny Inspektorat Nadzoru Budowlanego w stosunku do budzącej kontrowersje inwestycji w Wawrze.

- Decyzja Głównego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przekreśla moją ponad roczną walkę o powstrzymanie sprzecznej z prawem budowy - narzeka Michał Barbasiewicz, mieszkaniec Wawra. To właśnie on w październiku ub.r. alarmował: - Tu wokoło same wille, a za moimi oknami zaczęto kopać doły wielkie jak pod wieżowiec. Zabudowa jednorodzinna? Jak się wkrótce okazało, na osiedlu Las, przy ul. Poprawnej powstaje budynek wysoki na mniej więcej 15 metrów, długi na ponad 40, z trzema klatkami schodowymi i 12 oddzielnymi mieszkaniami. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na tym terenie plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza jedynie zabudowę jednorodzinną. "Gazeta" tej inwestycji przygląda się od samego początku. Pozwolenie na budowę wydał zarząd ówczesnej gminy Wawer. Wzbudziło ono wątpliwości gminnej komisji ładu przestrzennego, która wydała opinię, że "decyzja [o pozwoleniu na budowę] albo jest sprzeczna z prawem, albo stanowi niedopuszczalne obejście prawa". W końcu sprawą zajął się wojewoda i wstrzymał budowę. Tymczasem mury wystają już sporo ponad parter. Rok po rozpoczęciu budowy wojewoda stwierdził rażące naruszenie prawa i unieważnił pozwolenie na budowę. Wykazał, że różni się ono od zapisów w projekcie architektoniczno-budowlanym. - Budynek wielomieszkaniowy dla 12 rodzin jest w naszej interpretacji budynkiem wielorodzinnym, z trzema klatkami. Bez zagwarantowanych możliwości parkowania i odpowiednich warunków sanitarnych - tłumaczy Karolina Kania z biura prasowego wojewody. Całkiem inna budowa Główny Inspektorat Nadzoru Budowlanego nie zgodził się z postanowieniem wojewody i je anulował. - Wojewoda wyciągnął wniosek, że powstaje zupełnie inna budowa niż w projekcie budowlanym. Ale to jest przecież ten sam obiekt - mówi Maciej Jastrzębski z GINB-u. Podkreśla, że prawo nie tłumaczy dokładnie, co to jest budynek jednorodzinny. - To skandal. Decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest napisana opieszale, zawiera błędy - grzmi Michał Barbasiewicz. Rzeczywiście, urzędowy dokument rozstrzygający w ważnej sprawie budzi wątpliwości. W decyzji można przeczytać: "uchylam zaskarżoną decyzję i odmawiam stwierdzenia nieważności Burmistrza Gminy Warszawa Wawer z dnia 15 maja 2002". W tym jednym zdaniu popełniono dwa błędy. GINB zjadł słowo "decyzja" między "nieważności" a "Burmistrza". A co więcej, burmistrz Wawra pozwolenie na budowę wydał rzeczywiście w maju, ale w dniu 21, rok wcześniej. - Być może ten błąd popełniono specjalnie. Może GINB opierał się na innej decyzji - zastanawia się mieszkaniec Wawra. - To tzw. błędy pisarskie. Nie były zamierzone. Decyzję wydamy jeszcze raz, po poprawkach - zapewnia jednak Maciej Jastrzębski. W tej sprawie tok postępowania przez organy administracji państwowej został wyczerpany - wyjaśnia Karolina Kania. Możliwości odwołania się do NSA nie ma. Michał Barbasiewicz zastrzega jednak, że on odwoła się do NSA.

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
VIP-y otworzyły wczoraj halę sportową przy szkole na ul. Bajkowej


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4.25
Głosów: 4


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund