Imieniny: Gerarda i Teodora
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Zajazd Napoleoński ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  DYREKTOR MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM
Wysłano dnia 11-05-2005 o godz. 22:46:05 przez naczelny
Z kilkunastu punktów zapisanych w porządku obrad XXXII sesji Rady Dzielnicy Wawer kilka wzbudziło jakie takie zainteresowanie przedstawicieli lokalnej społeczności, a kilka - kontrowersje Do tych pierwszych należy zaliczyć podjęcie uchwały w sprawie opinii na temat zmian w budżecie Warszawy, tych dotyczących dzielnicy Wawer. Zdziwienie radnych wzbudził fakt, że budżet miasta był uchwalony zaledwie miesiąc temu i na dobrą sprawę jeszcze nie zaczął być w pełni realizowany, a już trzeba dokonywać w nim zmian. Szczególnie drażliwa jest propozycja zmniejszenia nakładów na inwestycje, w tym drogowe. – Jak wytłumaczyć mieszkańcom np. ul. Sęczkowej, czy Poprawnej ,że wykonanie na nich właściwej nawierzchni znów miałoby spadnąć z planu. Tymczasem już teraz ruch na ul. Poprawnej znacznie się zwiększył, a obserwuje się to od czasu pociągnięcia Trasy Siekierkowskiej do ul. Bora Komorowskiego -mówiono.

Pierwszym kontrowersyjnym punktem obrad był wniosek zarządu dzielnicy, aby negatywnie zaopiniować sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Wawrze, chociaż komisja zdrowia i polityki społecznej wysoko oceniła jego pracę. Zarząd zarzucił kierownictwu OPS, że wbrew zapisom w statucie nie przedstawiało mu comiesięcznych sprawozdań. – Zarząd nie ma prawa – przekonywał wiceburmistrz Piotr Zygarski – pozytywnie opiniować działań sprzecznych z prawem. Jarosław Karcz przyznał, że ponieważ został zaangażowany na dyrektora OPS przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, sprawozdania finansowe składa na ręce jego pełnomocnika w Wawrze, a merytorycznie odpowiada przed dyrektorem wydziału polityki społecznej m. st. Warszawy. Sytuację dyrektora Karcza najlepiej scharakteryzował radny Artur Życki z SLD mówiąc, że gdyby dyrektor składał sprawozdania zarządowi dzielnicy, już dziś nie byłby dyrektorem ośrodka. Najdziwniejsze w tym wszystkim było to, że zarząd nie miał zastrzeżeń do wyników pracy OPS. Ostatecznie wniosek ten przepadł. Drugi raz atmosfera obrad się podniosła, gdy rozpatrywano wnioski o wystąpienie do Rady Warszawy z wezwaniem o nazwanie jednej z głównych ulic imieniem Jędrzeja Giertycha, dziadka lidera LPR Romana Giertycha oraz zastąpienie nazwy pl. Józefa Piłsudskiego nazwą pl. Jana Pawła II. Oba złożył Bernard Wojciechowski z Ligi Polskich Rodzin. Nie wszyscy radni byli przekonani, że Jędrzej Giertych to postać na tyle godna, aby jego imieniem nazywać jedną z głównych ulic w Warszawie, chociaż, jak przekonywał wnioskodawca, dziadek Romana to wybitny historyk, polityk i publicysta, uczestnik wojny z bolszewikami w 1920 r. i przeciwnik awanturniczej postawy Józefa Piłsudskiego w 1926 r. Wobec braku poparcia większości radnych propozycja Wojciechowskiego nie przeszła. Większość radnych zgadzała się, że imieniem Jana Pawła II, oprócz ulicy, można nazwać plac, ale niekoniecznie ten, który nosi imię Piłsudskiego. Zwrócono uwagę, że mógłby to być plac w pobliżu budowanej Świątyni Opatrzności Bożej. Radny wnioskodawca upierał się jednak przy swojej propozycji, na co nie zgodzili się inni. Ostatecznie przyjęto uchwałę, w której Rada Dzielnicy zwraca się do Rady Warszawy o nadanie imienia zmarłego papieża jednemu ze stołecznych placów, bez wskazywania – któremu. Am

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o :
Wycinanie drzew – kosztowna samowola


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


Tematy związane

Przegląd prasy lokalnej

"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund