Imieniny: Filipiny i Faustyny
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Zajazd Napoleoński ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  DAJCIE NAM SEGREGOWAĆ ŚMIECI!
Wysłano dnia 08-06-2006 o godz. 21:26:32 przez naczelny
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Mieszkańcy Radości zaskoczeni wywiezieniem pojemników do segracji z ul. Wilgi nadal zwożą tam porozdzielane w torbach śmieci Z kolejnych miejsc w Warszawie po cichu znikają pojemniki na zużyty plastik, papier i puszki. Mieszkańcy, którzy korzystali z nich przez całe lata, protestują: - Czy miastu nie zależy na rekultywacji odpadów?

Koło sklepu spożywczego przy ul. Wilgi w Radości od tygodnia rośnie góra śmieci. Wczoraj ją usunięto, ale ludzie od razu zaczęli usypywać nową. - Nadal kładziemy tu worki z plastikiem, bo mamy nadzieję, że pojemniki do segregacji wrócą na swoje miejsce - mówią okoliczni mieszkańcy, którym zależy na segregowaniu odpadów. Teraz zostały im tylko kontenery na niepotrzebną odzież. Pojemników na śmieci ubywa coraz częściej w różnych punktach miasta. Służby miejskie regularnie zabierają je spod bloków m.in. na Żoliborzu. Pod koniec maja ostatnie znikły po wielu latach z os. Potok. Problem jest tak duży, że Stowarzyszenie Zielone Mazowsze przeprowadziło specjalną ankietę. - Przepytaliśmy warszawiaków ze wszystkich dzielnic, czy segregują śmieci i czy mają pod domem przeznaczone do tego celu pojemniki. Większość deklaruje, że z chęcią by to robiła, ale nie ma takiej możliwości, bo pojemniki znikają w tajemniczych okolicznościach - mówi Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza. - Żeby wyrzucić plastikowe butelki, pokonuję prawie 2 km. A na miejscu okazuje się, że pojemnik jest zapchany po brzegi, więc albo śmiecę obok, albo wrzucam do zwykłego kosza - skarży się Anna Bartosik z Bielan. Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów można spotkać głównie na nowych osiedlach. - To prawda. Wśród starych blokowisk jest ich dużo mniej, ale tylko dlatego, że ludzie, którzy tu mieszkają, rzadko z nich korzystają. Mieszkańcy osiedli domków jednorodzinnych z kolei wrzucają do pojemników wszystkie możliwe śmieci. Nie ma na to innej rady, jak tylko wywieźć pojemnik w inne miejsce - klaruje Eugeniusz Góra, rzecznik prasowy MPO. Za pojemniki na makulaturę, plastik i szkło odpowiada kilka prywatnych firm i Zarząd Oczyszczania Miasta. Mieszkańcy, którzy chcą segregować odpady, muszą zgłosić to administratorowi budynku. Na pojemnik można jednak czekać miesiącami. Wie o tym Adam Będkowski, który walczył o nie dokładnie rok. - Z mojego osiedla Przy Metrze wszystkie pojemniki zniknęły nagle półtora roku temu. ZOM tłumaczył, że przewracali je bezdomni. Żeby je odzyskać, musiałem zapukać do 400 mieszkań i poprosić o wsparcie sąsiadów - opowiada. Choć na segregowaniu odpadów zależy także wielu mieszkańcom Radości, pojemniki na ul. Wilgi nie wrócą. - Bo mieszkańcy wrzucali do nich gruz, papę, kafelki, a nawet niebezpieczny dla zdrowia eternit. To, co się nie mieściło, zostawiali przy kontenerach. Z tego robiła się góra śmieci - mówi Iwona Fryczyńska z Zarządu Oczyszczania Miasta. Okoliczni mieszkańcy nie mogą się nadziwić: - Trochę zajęło przekonanie ludzi, żeby segregowali odpady. Ale teraz, gdy w końcu wielu nauczyło się to robić, zabrali nam pojemniki.

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
VIP-y otworzyły wczoraj halę sportową przy szkole na ul. Bajkowej


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4.5
Głosów: 4


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


Tematy związane

Z Gazety Wyborczej/Stołecznej

"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund