Imieniny: Magdaleny i Bolesława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  WYBORY 2006 OKIEM ZWYKŁEGO MIESZKAŃCA.
Wysłano dnia 28-10-2006 o godz. 13:28:59 przez Admin
Wybory Autor: gajos Nowoprzybyli

W Wawrze, tak jak i w całej stolicy, nieuchronnie zbliżają się wybory samorządowe. Już, na ulicach naszej dzielnicy, tak zaniedbanej przez jej władze, na każdym kroku można, a raczej jest się zmuszonym, obejrzeć plakaty przynajmniej jednej ze startujących partii i ich kandydatów. Pomijając już fakt, że znów nie będzie komu po nich wszystkich posprzątać, ciekawi mnie raczej to, kto tak naprawdę startuje w tegorocznych wyborach.. i kto będzie, biorąc pod uwagę frekwencję w ostatnich wyborach parlamentarnych głosować ?

Startujący – oczywiście Ci sami co od lat.. niektórzy nawet od 12.. Ludzie, którym udało się w „lepszych czasach” wejść na stołek i dzięki wyrobionym przez lata układzikom na poziomie lokalnym, są niemal nietykalni. Ludzie, obradujący na tematy zupełnie, w większości, nie związane z problemami lokalnymi, o których przypominają sobie jedynie na czas wyborów i sporadycznych wywiadów do gazet lokalnych. Startują Ci, którzy będąc przedstawicielami społeczeństwa lokalnego, są dla tegoż niedostępni niczym sam prezydent RP i nie są w stanie znaleźć choćby odrobiny swojego jakże drogiego czasu, na spotkania z ludnością lokalną w celu zainteresowania się jej problemami czy pomysłami. Od zawsze uważałem, i uważam nadal, że władze lokalne są od tego, by, przykładowo, wspierać rozwój małych i średnich firm, zlokalizowanych w swojej dzielnicy, czy też, ogólnie mówiąc
, promować wśród mieszkańców SWOJE inicjatywy, i wspierać, jako że ma się takie możliwości, pomysły mieszkańców, które miałyby na celu rozwój poszczególnych dziedzin życia lokalnej społeczności. Jednak z realistycznego punktu widzenia, wynika tylko jedno: powyższe moje stwierdzenie jest nie mniej utopijną rzeczą jak zaginiona Atlantyda. Obecni Radni, startujący o zgrozo, ponownie w wyborach, mierzą wyżej niż sięgają i przez to, jak sądzę zapominają o tym wszystkim, czym zajmować się powinni. Co bardziej obłudni potrafią w drodze ratunku przypisywać sobie zasługi zwykłych mieszkańców, którzy coraz częściej biorą sprawy w swoje ręce i sami starają się załatwiać sprawy, które leżą w kompetencjach Rady Dzielnicy. Dzięki temu, coraz bardziej przekonany jestem, że gdyby nie Ci mieszkańcy, którzy w przeciwieństwie do ludzi mających kompetencje, dzielnica Wawer nie wyglądałaby tak, jak wygląda obecnie.
Inicjatywie mieszkańców, którzy znudzeni już chodzeniem po jezdniach, uległ nawet Zakład Remontu i Konserwacji Dróg i postanowił, wreszcie po kilku latach załatwiania sprawy przez radnych, wyremontować obecne i położyć nowe chodniki w dzielnicy, za co, jak sądzę mieszkańcy są naprawdę bardzo wdzięczni. I to nie tylko piesi, lecz i kierowcy, którzy do niedawna jeszcze, tak jak to miało miejsce na ulicy Przewodowej w rejonie stacji kolejowej Miedzeszyn, musieli bez względu na warunki drogowe, wręcz walczyć z pieszymi o asfalt. Oczywiście wszystkie laury zebrali Radni tego okręgu, mimo tego, że sami nie byli w stanie sfinalizować tej sprawy przez, co najmniej, ostatnią kadencje.
Kolejną sprawą jaką można przytoczyć, są tak opiewane przez obecnych Radnych na łamach lokalnych wydawnictw, wiaty przystankowe wzdłuż ulicy Patriotów. I w tym przypadku zasługi przypisywane są nie tym, co powinny być, a wynika to z faktu, że ten, kto jest u żłobu ma większą siłę przebicia. Niestety.
Wracając jednak do wyborów, startujących w wyborach i wybierających.
Widząc w jakim stopniu nie są załatwiane sprawy lokalne, przez osoby do tego wybrane, mieszkańcy coraz częściej wybierają inne sposoby na polepszenie ogólnego wizerunku swojej dzielnicy, czy rejonu w celu wygodniejszego i bezpieczniejszego życia. Mianowicie biorą sprawy w swoje ręce i sami starają się wskórać to, o czym osoby, ponoć, kompetentne nie pamiętają, nie chcą pamiętać lub wręcz nie wiedzą. Bo skąd mają wiedzieć, jeśli się nie interesują? Z tego to powodu na listach kandydatów, szczególnie partii nie związanych z obecnym obozem rządzącym, widnieją nazwiska osób zupełnie, lub prawie nieznanych szerszemu gronu wyborców. To Ci ludzie właśnie, robią w swojej okolicy wszystko to, czego nie robi, a powinna, obecna kadra rządząca w Wawrze. Podejmują inicjatywy lokalne, trzymają rękę na pulsie i monitorują lokalne wydarzenia na rzecz polepszenia jakości życia całej społeczności lokalnej. Dlaczego to robią? Bo chcą coś wreszcie w tym naszym Wawrze zmienić. Bo widzą, że Ci którym zaufali nie wypełniają należycie swojego zadania. Dlatego wreszcie, że mają ambicję żeby Wawer przestał być traktowany jak przysłowiowe piąte koło u (warszawskiego) wozu, żeby zaczął się wreszcie w sposób widoczny rozwijać, a to wszystko dla nas, dla mieszkańców Wawra – takich jak oni sami. Jednak nie będą oni mogli zaistnieć bez pomocy głosów mieszkańców. Dlatego też trzeba zwrócić na nich wszystkich uwagę.
Mieszkańcy głosują. Nie dziwi mnie też fakt, że głosują krótko mówiąc – głupio. Od prawie dekady na stanowiska radnych Wawra wybierane są te same osoby, mimo tego, że nie wykazują się zupełnie niczym. Ludzie, którzy potrafią jedynie robić dużo szumu wokół siebie i kreować się w mediach, a wszystko po to, by wygrać w następnych wyborach, które coraz bardziej wyglądają jak konkurs piękności. Wszyscy dobrze wiemy, że kompetencje powinny iść razem z odpowiedzialnością, a tego u obecnych władz niestety brakuje. Tak samo jak brakuje zainteresowania się rzeczami naprawdę istotnymi dla społeczności lokalnych. Wybory to nie konkurs, wybory to droga nadania kompetencji ludziom, którzy są odpowiedzialni i mają jasne, skonkretyzowane cele. Ludzie Ci, to właśnie te osoby, które pomimo braku oficjalnych kompetencji potrafią, w przeciwieństwie do innych, wyjść naprzeciw oczekiwaniom ich sąsiadów, ludzi mieszkających niedaleko nich. To te osoby, które nie będąc nikim „postawionym” potrafią, zrobić cos dla ogółu. Na nich właśnie powinniśmy głosować, bo na dziś dzień to jedyna szansa na rozwój Wawra. Dlatego też kochani Wawerczycy, dajcie szansę tym, którzy chcą działać dla Was.


Mieszkaniec.

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Wybory
· Napisane przez Admin


Najczęściej czytany artykuł o Wybory:
Ankieta: na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta Warszawy?


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4
Głosów: 5


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund