Imieniny: Aurelii i Władysława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  NIE DAM SIĘ ZASTRASZYĆ
Wysłano dnia 18-02-2003 o godz. 23:30:03 przez naczelny
Przegląd prasy lokalnej Autor: Gość

Nie ma tygodnia, by na biurku burmistrza Wawra, nie pojawił się pełen wyzwisk i gróźb anonim. "Uważaj Wąsik, bo ci dopier..." - takie i podobne określenia to i tak łagodne zwroty. Burmistrz twierdzi, że się nie boi. Ale...


Burmistrz Wąsik nie chce opowiadać szczegółowo o próbach zastraszania. Przyznaje jednak, być może ktoś chce w ten niezgodny z prawem sposób mścić się za politykę kadrową, jaką prowadzi, czyli za zwolnienia, których - odkąd został burmistrzem - było kilka. Uważa też, że od pewnego czasu ktoś próbuje wpływać na jego decyzje. Dlatego zdecydował się o wszystkim poinformować prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego.

Zemsta?

- Większość z pogróżek lekceważę od razu, właściwie nawet nie czytam, o co chodzi autorom tych rewelacji - wyjaśnia burmistrz. - Ale część pozostawia niesmak, by nie powiedzieć pewną obawę. Kto grozi Wąsikowi? Nie wiadomo. On sam widzi dwie możliwości. Po pierwsze anonimy może wysyłać ktoś z byłych pracowników, który urażony tym, że jedną z pierwszych decyzji nowego zarządcy Wawra było wyrzucenie z pracy osób, które były tu zatrudnione wiele lat.

Niezadowolona może być na przykład była szefowa wydziału oświaty dzielnicy, która, jak twierdzi burmistrz, kierowała nauczycieli z wawerskich szkół na szkolenia do swojej firmy konsultingowej. Wąsik rozstał się z nią, kiedy tylko dowiedział się o tym. Oczywiście nie ma żadnych dowodów, że to właśnie ona lub ktoś działający w jej imieniu stoi za pogróżkami. Z byłą naczelnik wydziału oświaty nie udało nam się, niestety, wczoraj skontaktować. - Nikogo nie oskarżam, mogę mieć jednak swoje podejrzenia - mówi spokojnie Wąsik. Tym bardziej że anonimy i pogróżki pojawiły się w związku z konkretną sprawą. Burmistrz dość niechętnie wiąże je między innymi z pewną wizytą. Powód prób zastraszenia burmistrza może być, jego zdaniem, znacznie poważniejszy.

Bitwa o ziemię

Niedawno do sekretariatu Wąsika zgłosił się przedstawiciel niedużej warszawskiej firmy budowlanej. Przedstawił ofertę handlową swojej firmy, rzucił kilka sloganów reklamowych, po czym przeszedł do rzeczy. - Dostałem ofertę, która miała mi się bardzo opłacić. Ten człowiek dał wyraźnie do zrozumienia, że jeśli pomogę jego firmie kupić szybko i bez zbędnych formalności atrakcyjne tereny inwestycyjne przy Wale Miedzeszyńskim, nie pożałuję. Machnął mi przed nosem portfelem, w którym był gruby plik banknotów - opowiada burmistrz. - Poprosiłem, by natychmiast wyszedł. Nazwy firmy burmistrz jednak podać nie chce.

Okolice Wału Miedzeszyńskiego to dla potencjalnych inwestorów doskonałe miejsce przede wszystkim na nieduże biurowce i kameralne osiedla mieszkaniowe, stacje benzynowe oraz stacje diagnostyki i mechaniki samochodowej. Być może mógłby powstać tutaj hipermarket, bo na kilkudziesięciotysięcznym Gocławiu nie ma sklepu z prawdziwego zdarzenia. Jest więc o co się bić.

Coraz więcej pogróżek

Trudno jednoznacznie powiązać wizytę tajemniczego biznesmena w gabinecie burmistrza Wąsika z nasileniem się gróźb telefonicznych i przysyłanych pocztą, ale faktem jest, że po tym, jak Wąsik przerwał rozmowę o gruntach przy Wale Miedzeszyńskim, pogróżki nasiliły się. "Uważaj, bo oberwiesz", "Powinieneś być grzeczniejszy", "Jak tak dalej będzie, to ci wpierd...", "Dawno nie dostałeś w ryj?" - takie i inne, jeszcze wulgarniejsze zdania pod swoim adresem burmistrz otrzymuje teraz stale. - Nie chcę wyciągać pochopnych wniosków. Nie wiem, kto za tym stoi. Wiem jednak, że wielu ludziom nie podoba się to, co robię, i będą próbowali przekonać mnie, bym zachowywał się tak, jak chcą. Ale podkreślam - niczego nie zmienię - deklaruje Wąsik.

Na razie o tym, co się dzieje, burmistrz nie planuje zawiadamiać prokuratury. Ale jeśli sytuacja się nie wyjaśni, a anonimów będzie coraz więcej, nie wyklucza, że przestanie to tolerować. Żona Wąsika już dzisiaj obawia się bezpieczeństwo. Zdaniem Macieja Kujawskiego, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie, ustalenie, kto grozi burmistrzowi, będzie zapewne zadaniem dosyć trudnym. Poza tym prokuratura może zająć się tą sprawą, tylko jeśli Maciej Wąsik oficjalnie się do niej zwróci. - Jeśli winę uda się udowodnić, oskarżonemu będzie grozić do dwóch lat więzienia - wyjaśnia Kujawski. - O ile jednak w przypadku pogróżek telefonicznych można próbować analizować billingi i w ten sposób szukać grożących, o tyle autorów listownych prób zastraszenia znaleźć będzie niełatwo.

MARCIN HADAJ

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Przegląd prasy lokalnej
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Przegląd prasy lokalnej:
Nowe mieszkania


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4.5
Głosów: 2


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund