Imieniny: Justyny i Damiana
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  SKANDAL W WAWRZE.
Wysłano dnia 26-03-2003 o godz. 19:17:54 przez naczelny
Przegląd prasy lokalnej Autor: Gość

Do Urzędu Dzielnicy Wawer trafiły sfałszowane akty notarialne. Potwierdzają to biegli sądowi. Dotarliśmy do jednego z dokumentów, który złożyła Anna Monastyrska, była wawerska radna. Sprawę bada prokuratura i sąd.
Doniesienie do prokuratury o fałszowaniu aktów notarialnych złożył Maciej Wąsik (PiS), burmistrz dzielnicy Wawer, który blisko dwa tygodnie temu został odwołany. Oficjalnym powodem zmiany władzy przez radnych było wydanie decyzji o warunkach zabudowy terenu pod centrum handlowe. W kuluarach jednak huczy, że zarząd został odwołany, bo był dla niektórych niewygodny. Robiąc kontrole wewnętrzne w urzędzie burmistrz Wąsik włożył kij w mrowisko. Wielu radnym zamknął dostęp do bardzo dużych pieniędzy - mówi nasz informator.

- W końcu musiał za to zapłacić. W grę wchodzą ogromne pieniądze, około 50 mln złotych. Tyle właśnie warte jest 50 hektarów ziemi w centrum Wawra. Już od kilku lat trwa o nie zażarta walka. Prawa do gruntów chce przejąć kilka wpływowych osób, m.in. byli radni i ich rodziny. Wszyscy chcą wejść w ich posiadanie przez tzw. zasiedzenie, tyle że nie zawsze uczciwie. O działkę przy ul. Płowieckiej (o pow. 1,5 tys. mkw. i wartości ok. 150 tys. dolarów) toczy bój była radna Anna Monastyrska i Alicja A., teściowa byłego radnego. Marek Magdziak (zięć Alicji A.) w zeszłej kadencji był członkiem komisji rewizyjnej i ładu przestrzennego. Jego teściowa stała się właścicielką gruntu przy ul. Płowieckiej na podstawie... zaświadczenia o płaceniu podatku od nieruchomości. Stanisław Ilkowski, były burmistrz dzielnicy Wawer, zgłosił fałszerstwo tego dokumentu. Tymczasem do tej samej działki rości sobie również pretensje Anna Monastyrska, była radna w Wawrze.

- Ta ziemia od zawsze należała do mojej rodziny. Mój dziadek, który pochodził z Poznańskiego, w 1934 r. kupił ją od Branickich. Od razu zapisał ją na moją matkę. Ta z kolei przed śmiercią zapisała ją w testamencie mojej rodzinie - wymienia jednym tchem Anna Monastyrska. - Nie kłamię. Wszystko to jest w tym akcie notarialnym nr 153 - pokazuje dokument. Oryginał tego dokumentu został złożony w Urzędzie Dzielnicy Wawer. Taki sam dokument powinien zatem znajdować się i w ewidencji akt dawnych państwowego archiwum. Tymczasem nie ma po nim najmniejszego śladu. Pod numerem ewidencyjnym153 jest co prawda akt notarialny z 1934 r., ale dotyczy zupełnie innej działki, o powierzchni 879 mkw. na... Służewiu. Jak wynika z dokumentu, sprzedającym był baron Józef Bransztiern Pfanhauser, działający w imieniu hrabiego Adama Branickiego. Kupującym jednak nie był w żadnym wypadku Władysław Dolata (dziadek Monastyrskiej) ani też jej matka (Zofia Dolata), lecz państwo Wacław i Lucyna Przasnyscy.

"Józef Baron Bransztiern Pfanhauser przyznaje, że cenę sprzedażną 4000 zł odebrał dla swego wnioskodawcy Adama Hrabiego Branickiego od Wacława i Lucyny małżonków Przasnyskich w gotowiźnie przed podpisaniem tego aktu"- czytamy w akcie notarialnym, który znajduje się w archiwum państwowym w Warszawie. Akt notarialny złożony przez b. radną Annę Monastyrską do urzędu dzielnicy jest tylko jednym z kilku, które trafiły do prokuratury i sądu. Reszta podejrzanych dokumentów dotyczy zresztą dużo większych działek, po co najmniej 24 hektarów każda. Jak się nieoficjalnie dowiedzieli reporterzy ŻW, dwa dni temu biegli sądowi potwierdzili fakt sfałszowania tych dokumentów. Co na to wszystko była radna Anna Monastyrska? -To jakaś intryga wymierzona przeciwko mnie. Pewnie podmienili mi w urzędzie akt notarialny.

Czy ja Pani wyglądam na fałszerza? -denerwowała się w rozmowie z reporterką ŻW była radna. -Prawda jest taka, że to nie ja, ale urząd dzielnicy fałszuje dokumenty. Urzędnicy mają przecież na stanie różne stare pieczątki, formularze, druki. Na masową skalę produkują tam lewe księgi na lewe nieruchomości. Przed wojną w Wawrze osiedlali się głównie Żydzi i Niemcy. Część gruntów to byłe posiadłości Branickich. Po wojnie wawerskich gruntów nie objął tzw. dekret bierutowski, znoszący prywatną własność nieruchomości. Władze PRL nakazały wręcz przymusowe zalesianie przedwojennych działek budowlanych. Do dziś grunty w sporej części dzielnicy mają nieuregulowaną sytuację prawną. Na początku lat 90. wraz z boomem inwestycyjnym, zalesione działki zaczęły nagle zyskiwać na wartości. Wtedy też stały się obiektami zainteresowania i pożądania inwestorów. Niezwykle modne stało się zasiadywanie działek, czyli przejmowanie gruntów na podstawie ich wieloletniego użytkowania. Popyt na nie rośnie, ceny również. Wszyscy bowiem liczą, że przez okolice Wawra pobiegnie przedłużona Trasa Siekierkowska i ceny gruntów pójdą w górę.Izabella Jabłońska


 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Przegląd prasy lokalnej
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Przegląd prasy lokalnej:
Nowe mieszkania


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4.5
Głosów: 4


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund