Imieniny: Magdaleny i Bolesława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  SAMOWOLA ARTYSTKI
Wysłano dnia 06-06-2003 o godz. 15:41:11 przez naczelny
Przegląd prasy lokalnej
Decyzją Naczelnego Sądu Administracyjnego, fragment domu w Wawrze, przy ul. Patriotów, rozbudowanego przez warszawską radną Samoobrony – Ewę Śnieżankę, jest samowolą budowlaną i musi zostać rozebrany. Co najgorsze, dom ten od przeszło roku zamieszkuje już inna rodzina.
Ewa Śnieżanka – kiedyś popularna piosenkarka, odnosząca ogólnopolskie sukcesy w latach 70. i 80., a obecnie zajmująca się polityką, jest doskonale znana mieszkańcom Wawra. Mieszka tu od wielu lat, zasiadała też w radzie dzielnicy, teraz jest jedyną radną warszawską z ramienia Samoobrony.


Przeprowadzona w roku 2000 kontrola jej domu przy ul. Patriotów wykazała niezbicie, że został on rozbudowany już po 1996 roku, czyli po wejściu w życie nowego prawa budowlanego, przewidującego usuwanie wszelkich "samowolek". Od decyzji o rozbiórce, wydanej przez wojewódzki inspektorat nadzoru budowlanego, pani radna odwołała się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Choć przyznała się do budowy bez pozwolenia, twierdziła, że sporną dobudówkę postawiła jeszcze w 1993 roku, kiedy obowiązywały poprzednie, bardziej liberalne przepisy. Pikanterii sprawie dodawał fakt, że cały dom Ewy Śnieżanki również okazał się "samowolką", jednak zbudowano go rzeczywiście na długo przed wprowadzeniem nowego prawa budowlanego.
Do NSA sprawa trafiła przed niespełna dwoma tygodniami i sąd podtrzymał wcześniejszą decyzję, nakazującą rozbiórkę. – Dokumenty z inwentaryzacji, z 1993 roku, nie pozostawiają wątpliwości, że dobudówki wtedy nie było – uzasadnia swój werdykt sędzia Maria Czapska-Górnikiewicz. Zarzuty tendencyjności i wybiórczego oceniania dowodów, postawione sądowi przez mec. Tomasza Zimnego, reprezentującego Ewę Śnieżankę, zostały odrzucone. – Pani radna Śnieżanka nie starała się nawet, by przesłuchać świadków potwierdzających jej racje – podkreśliła pani sędzia. Wyrok jest prawomocny, ale Ewa Śnieżanka zapowiedziała, że zażąda rewizji nadzwyczajnej. Pani radna utrzymuje, że padła ofiarą potężnego spisku, który jest zemstą za jej dociekliwość i próby wyciągnięcia na światło dzienne spraw niewygodnych dla wielu wysoko postawionych osób.
Pewne fakty zdają się jednak temu przeczyć i tu dochodzimy do najgorszego punktu sprawy. Dom przy ul. Patriotów ma już nowego właściciela. Na początku roku 2002 odkupiła go od radnej Lucyna M. i, zgodnie z prawem, to ona ma obowiązek przeprowadzić rozbiórkę na swój koszt. Kobieta czuje się w oczywisty sposób oszukana i najprawdopodobniej będzie starała się w sądzie o odszkodowanie od Ewy Śnieżanki. Ta ostatnia podkreśla jednak, że Lucyna M., kupując od niej dom, zdawała sobie sprawę z ryzyka, co ma ponoć potwierdzić umowa przedwstępna, podpisana przez obie strony. – Rzeczywiście, wiedzieliśmy o przybudówce, choć pani Ewa zapewniała nas, że jej legalizacja jest już niemal załatwiona – wyjaśnia nowa właścicielka. – Natomiast informacja o tym, że samowolą jest cały dom, była dla nas szokiem! Zupełnie co innego wpisano nawet do księgi wieczystej. To zresztą nie jedyne kłamstwo pani Śnieżanki, która zaświadczała nam np., że dom jest drewniany, ale obmurowany i ocieplony. Okazało się, że tynki położono na drewnie i nam zimą woda w rurach zamarzała! Dom kupiliśmy przez agencję handlu nieruchomościami i to od osoby zaufania publicznego. Nigdy nie przyszłoby nam do głowy, że zostaniemy oszukani! Obecnie nowa właścicielka domu stara się u prezydenta Warszawy, Lecha Kaczyńskiego, o legalizację całego budynku.


Komentarz:

Sprawa radnej Ewy Śnieżanki jest kolejnym przykładem kompletnej samowoli i poczucia bezkarności naszych "elit" politycznych. Doniesienia o różnego rodzaju "przekrętach" czy wręcz przestępstwach sprawujących władzę polityków są już stałym elementem polskiego życia publicznego. Celują w tym właśnie członkowie Samoobrony, za najnowszą aferą zbożową (zniknięcie z magazynów w zachodniopomorskim tysiąca ton państwowego zboża) stoi przecież poseł Ryszard Bonda, obecnie nie zrzeszony, ale do niedawna członek ekipy Andrzeja Leppera. Kredyt zaufania społecznego niemal się wyczerpał, dla większości Polaków polityka kojarzy się coraz bardziej z bagnem i ciemnymi interesami, niż z rządzeniem krajem. Do czego nas to zaprowadzi? Czy Polska ma w ogóle szanse na normalność? A może – i tego boję się najbardziej – właśnie to, co nas otacza, jest normalne?

Przemek Skoczek


 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Przegląd prasy lokalnej
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Przegląd prasy lokalnej:
Nowe mieszkania


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund