Imieniny: Magdaleny i Bolesława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy Warszawa Wawer ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  SOŁTYS W WAWRZE?
Wysłano dnia 15-07-2003 o godz. 08:54:14 przez naczelny
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
Burmistrz Wawra Dariusz Godlewski ma status sołtysa. Jedyne, co mu przysługuje, to dieta, jeśli tak zdecyduje rada miasta - mówi Karol Karski (PiS) wiceprzewodniczący rady. - Prezydent jako nasz pracodawca nie płaci za nas składek ZUS. To przestępstwo  

Wawer jest jedyną ze stołecznych dzielnic, której burmistrzowi przypisano rolę, o której mówi Karski. - Cóż, pan prezydent ma prawo decydować, kto będzie jego urzędnikiem, a kto może liczyć jedynie na społeczną rolę sołtysa. Na pracę w administracji samorządowej trzeba zasłużyć - uważa wiceprzewodniczący Rady Warszawy.

Spór o wpływy trwa od miesięcy. Powód? Lokalna większość zamieniła prezydenckiego burmistrza Macieja Wąsika (PiS) na lokalnego lidera Dariusza Godlewskiego (Forum Samorządowe). Godlewski dostał gabinet, ale na tym skończyły się atrybuty burmistrzowskiej władzy. Nie ma ani etatu, ani pełnomocnictw. Te dostała zaufana urzędniczka ratusza Urszula Tumidalska.

Zlekceważeni zawiadomili Państwową Inspekcję Pracy (decyzja za tydzień), wojewodę oraz prokuraturę. Skarżą się, że choć wybrani, nie dostają angaży. W efekcie ratusz nie opłaca im składek ZUS.Europa już wie

- Kodeks pracy, który nakazuje podpisać z nami umowy, i rozporządzenie Rady Ministrów ustalające płace dla burmistrza i zarządu dzielnic. Taki jest duch prawa - mówi wiceburmistrz Piotr Zygarski, kiedy pytam, skąd czerpie pewność, że etat od Kaczyńskiego mu się należy.

Zapewnia, że mimo trudności ani on, ani koledzy (czyli burmistrz Godlewski oraz drugi z zastępców Zdzisław Gójski z PO) nie zrezygnują. Są bowiem obrońcami wawerskiej samorządności. - Z krwi i kości - określa. - Będziemy tu całą kadencję. Nawet bez pieniędzy i bez pełnomocnictw. Pan Kaczyński zrobił już tyle zła, że nie jest w stanie mnie niczym dotknąć - mówi z emocją wiceburmistrz.

Czym na co dzień zajmuje się trzech samorządowców? - Przyjmujemy skargi, wnioski, monitorujemy remonty szkół, przeprowadzamy kontrole w przedszkolach i żłobkach - wyjaśnia Zygarski.

Zapewnia, że historia dzielnicy zyskuje wymiar europejski. - Spotkałem się z deputowanym Parlamentu Europejskiego [jego danych burmistrz nie chce podać, bo było to spotkanie nieformalne - red.]. Tam już wiedzą, że Lech Kaczyński robi z siebie pośmiewisko.

Kłopoty mogą dosięgnąć prezydenta również w kraju. - Na mojego nosa nie opłacając składek ZUS Lech Kaczyński popełnia przestępstwo - mówi Zygarski. - I to przeciwko porządkowi prawnemu w Polsce.

Funkcja społeczna

- Współczuję.... - zaczyna rozmowę wiceprzewodniczący rady Warszawy Karol Karski. - Ci panowie żyją w innej rzeczywistości.

Uważa, że skargi do prokuratury i PiP mają niewielkie szanse powodzenia. - Wbrew twierdzeniom pana Zygarskiego nie ma przepisów, które zmuszałyby prezydenta do zatrudniania burmistrzów dzielnic. To jest jedynie ustawowa możliwość, opcja. Nie sprowadzajmy rzeczy do absurdu.

Sprawę tłumaczy tak - ponieważ prezydent nie ma zaufania do lokalnej elity (powodów oficjalnie nigdy nie podał) reprezentowanej przez burmistrza Godlewskiego, nie chce go widzieć wśród etatowych pracowników. - Burmistrzowi pozostaje status sołtysa czy zarządu dzielnic innych polskich miast. Z ustawy o samorządzie gminnym wynika, że jest to funkcja społeczna, wynagradzana jedynie dietą - dodaje Karski.

Jeśli PiP podzieli argumentację ratusza, ekipa burmistrza Godlewskiego będzie zarabiać o kilka tysięcy zł mniej od pozostałych, akceptowanych przez Kaczyńskiego zarządów dzielnic. Dziś dieta radnego Warszawy to 2,2 tys. zł, zaś pensja burmistrza sięga 10 tys. zł (brutto).

 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Z Gazety Wyborczej/Stołecznej:
VIP-y otworzyły wczoraj halę sportową przy szkole na ul. Bajkowej


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 4.75
Głosów: 4


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund