Imieniny: Aurelii i Władysława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy Warszawa Wawer ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

  SUPERMARKET BEZPRAWNY!
Wysłano dnia 15-07-2003 o godz. 10:36:19 przez naczelny
3867 kb
Widok dawnego ZWAR-u od ulicy Żegańskiej

Ogromny teren, liczący 21000 m2, zajmowany do 1997 roku przez zakład ZWAR, a wykupiony przez firmę ABB, stał się od pewnego czasu newralgicznym miejscem w Międzylesiu. Od czasu, gdy szwedzka firma ABB przejęła ZWAR i otrzymała okalający plac w dzierżawę wieczystą, a następnie zaplanowała wybudowanie supermarketu na tej działce, właściciele małych sklepów nie śpią już spokojnieW wypisie z planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu można przeczytać (§ 39, pkt.1 i 2): "Dla terenu (...) ustala się przeznaczenie podstawowe techniczno-produkcyjne. Dopuszcza się funkcje uzupełniające: wystawiennictwo, handel o powierzchni sprzedażowej nie przekraczającej 1000 m2 z wykluczeniem supermarketu, usługi techniczne i komunikacyjne".
Po pierwsze, trzeba sobie uświadomić, że powstanie supermarketu okazuje się sprzeczne z wszelkimi przepisami prawa – funkcją podstawową zwarowskich hal jest przemysł, a jedynie 1000 m2 może spełniać tzw. funkcję uzupełniającą. Trudno przewidzieć, co wówczas stałoby się z pozostałymi 20000 m2. Z powodu budowy supermarketu ucierpieliby nie tylko drobni kupcy, ale także okoliczni mieszkańcy Miedzeszyna, Radości i Aninia, gdzie małe sklepy osiedlowe, nie wytrzymując konkurencji, upadłyby, a po zakupy trzeba by było jeździć dalej. Po drugie, mieszkańcy są zbulwersowani takim obrotem spraw, gdyż parę lat temu w dzielnicy Wawer przeprowadzono referendum, w którym większość wyraziła swoją dezaprobatę co do budowy nowych supermarketów w okolicy. Można przypuszczać, że z ich zdaniem nikt się nie liczy. Na otarcie łez kupcy mieliby dostać na preferencyjnych warunkach możliwość nabycia powierzchni w tym supermarkecie – lecz nie wiadomo do końca, na jakich zasadach, podobno cena miała oscylować w granicach 40 euro za m2.
Izba Kupców i Przemysłowców wawerskich postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Kupcy, mając na względzie fakt, że stanęli do walki z partnerem trudnym i olbrzymim, bo – jak można przypuszczać – ABB ma po swojej stronie doskonałe zaplecze prawniczo-kapitałowe, postanowili twardo walczyć o własne racje. W tej sprawie Izba Kupców wystosowała protest do prezydenta RP, jak również do przewodniczących klubów poselskich. Do protestu dołączono podpisy kupców, mieszkańców i placówek, takich jak sklepy WSS czy sklep "Fala" w Falenicy. Protest skierowano również do mediów.
Zrzeszeni w Izbie chwalą sobie współpracę z zarządem gminy. Zarząd wystosował wniosek o cofnięcie dzierżawy ABB, która nie wywiązuje się z podpisanych umów i przestrzegania prawa obowiązującego w Polsce.
Wiceburmistrz Piotr Zygarski na ostatnim zebraniu kupców wawerskich zapewniał zebranych: – Myśmy poszli dwutorowo, pan burmistrz Godlewski i pan przewodniczący skierowali skargę do wojewody i do premiera na zerwanie 18 punktów umowy prywatyzacyjnej podpisanej z ABB, pismo poszło także do prezydenta Kaczyńskiego, który na mocy ustawy warszawskiej jest starostą, w związku z czym to on na dzień dzisiejszy zarządza tym majątkiem na zlecenie skarbu państwa. Sprawa ABB nie jest jednostkową sprawą tego typu w Polsce, ale może będzie to kamień, który uruchomi lawinę. Podjęliśmy działania, które mają na celu wywarcie presji politycznej na gremium, które powinno się z tą sprawą zapoznać, a więc wysłano pisma do marszałka Borowskiego, do prezydenta Kwaśniewskiego, a także odczytana będzie interpelacja w tej sprawie przez przewodniczącego Leppera. Z drugiej strony wysłaliśmy do pana prezydenta Kaczyńskiego pismo z prośbą o zablokowanie wydawania jakichkolwiek pozwoleń na budowę na tym terenie, z uwagi na niejasność planu, który odbiega od tego, co zostało uchwalone pierwotnie, jak również zwrotu reprywatyzowanego majątku na rzecz skarbu państwa. Mamy zapewnienie wojewody, że jeżeli tylko wpłyną dokumenty od prezydenta Warszawy do wojewody mazowieckiego, ten podejmie decyzję o ponownej komunalizacji. Proszę przyjąć zapewnienie burmistrza Godlewskiego moimi ustami, że zrobimy co tylko jest w naszej mocy i do końca, dopóki będziemy w zarządzie, będziemy robić wszystko, żeby supermarket nie powstał. Wszędzie powtarzamy, i ja, i burmistrz Godlewski, że my chcemy, by był tu mały handel, byście państwo pracowali i dawali innym miejsca pracy.

z "Linii Otwockiej" 04.07.03


 
  POKREWNE LINKI
· Więcej o Przegląd prasy lokalnej
· Napisane przez naczelny


Najczęściej czytany artykuł o Przegląd prasy lokalnej:
Nowe mieszkania


  OCENY ARTYKUŁU
Wynik głosowania: 5
Głosów: 1


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  OPCJE

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


"User's Login" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.07 sekund