Całą noc buszowali w konopiach
Data: 06-09-2003 o godz. 12:41:00
Temat: Z Super Expressu


Poprawna likwidacja poletek marihuany przy ulicy Poprawnej
 
Strażnicy miejscy tym razem zadziałali jak burza, czyli jak trzeba. Kiedy wczoraj w nocy z latarkami w ręku wytropili kilka poletek konopi indyjskich, już im nie odpuścili.

Odlotowych roślinek pilnowali do czasu przyjazdu specjalistycznej firmy


Na pierwsze skupisko samosiejek, mierzących 2 metry, strażnicy miejscy natrafili wczoraj przy ul. Poprawnej w Wawrze kwadrans po północy. Konopie rosły wśród chwastów na niezagospodarowanej działce między domami jednorodzinnymi.

Szukajcie, a znajdziecie

Kiedy strażnicy zaczęli się uważnie rozglądać, okazało się, że towaru jest jeszcze więcej. O godz. 1.40 znaleźli tam drugie poletko, a przed godz. 6 rano kolejne dwa, ale już 400 metrów dalej, przy ulicy Zabielskiej.

Strażnicy wiedzieli co z "ziółkami" zrobić. Zadzwonili po specjalistyczną firmę, która na miejscu stawiła się już o godz. 8 rano. Kilku młodych mężczyzn wysiadło z Żuka, po czym żwawo wzięli się za wyrywanie dwumetrowych roślin. W ciągu dwóch godzin pracownicy firmy usunęli konopie z jednego poletka, a było tego niemało, bo 50 kg. W sumie do południa zebrali 350 kg konopi!

Do ognia z tym

Firma zabrała rośliny, by je spalić.

Za taką szybką akcję chwała naszym strażnikom. Tym razem pokazali, że jak się chce, to można.

Przypomnijmy. W "Super Expressie" z 3 września br. napisaliśmy, jak przez prawie cały dzień ani strażnicy miejscy, ani służby oczyszczania miasta nic nie zrobili, by usunąć poletko marihuany na Woli. Do pracy zabrali się dopiero, gdy pogonił ich wicekomendant, którego my poprosiliśmy o interwencję.

Niebezpieczne zielsko

Wysuszone kwiatostany żeńskie konopi indyjskich to narkotyk MARIHUANA (w narkomańskim slangu trawka, gandża, blanty, zioło, jointy, baty). Żywica konopi - to haszysz. Regularne palenie marihuany lub haszyszu grozi uzależnieniem psychicznym. Palenie konopi indyjskich prowadzi do zażywania jeszcze groźniejszych narkotyków: heroiny i amfetaminy. UWAGA, RODZICE! Jeśli dziecko ma zaczerwienione oczy, wykazuje nadmiernie dobry humor (występują ataki śmiechu) i wilczy apetyt - być może pali marihuanę. W aptekach są dostępne testy pozwalające stwierdzić to z całą pewnością. EC

Trujące żniwa

Od początku tego roku stołeczni strażnicy miejscy zlikwidowali około 50 poletek konopi indyjskich. Najwięcej tej rośliny znajdowano na Pradze-Południe. Zwykle w stolicy konopie są uprawiane na pustych działkach bądź dookoła opuszczonych budynków i na obrzeżach parków. Wszystkie ścięte krzaki marihuany są zwożone do oddziału straży miejskiej na Pradze-Południe przy ul. Lubelskiej, a stamtąd, gdy uzbiera się większa ilość, konopie wywożone są do spalarni przy ul. Zabranieckiej. EC

żródło: SuprExpess
Agata Rowińska


Artykuł jest z LSI Wawer
http://www.wawer.waw.pl/beta

Adres tego artykułu to:
http://www.wawer.waw.pl/beta/modules.php?name=News&file=article&sid=112