Oni się kłócą, a my płacimy
Data: 03-06-2004 o godz. 23:11:09
Temat: Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje


Kto rządzi w Wawrze i Wilanowie? Chaos.
Dodatkowe etaty, sekretarki, gabinety. Za dwuwładzę w Wawrze zapłaciliśmy do tej pory ponad 200 tys. złotych. Koszty rosną. Dwóch szefów ma już także dzielnica Wilanów.

Sala pełna dostojnych gości. Uroczyste przemowy z okazji otwarcia szkolnej sali gimnastycznej. I zgrzyt. Bo nie wiadomo, kto ma przeciąć wstęgę. Pełnomocnik prezydenta, który ma realną władzę, czy burmistrz Wawra, który przecież jest wybranym przez radę szefem dzielnicy. Tak było podczas otwarcia sali w Marysinie Wawerskim. Ostatecznie przecinanie wstęgi rozpoczął wiceburmistrz.Podobne kłopoty będą mieli także organizatorzy imprez w Wilanowie. Tu też już jest dwóch szefów. Prezydent odmówił udzielenia pełnomocnictw wybranemu przez radę zarządowi i całą władzę przekazał swojemu przedstawicielowi. Lech Kaczyński nie ma zaufania do zarządów Wilanowa i Wawra wybranych przez rady. Mówił wielokrotnie, że nie chce, aby w jego imieniu działały w dzielnicach osoby, które są związane z dawnym układem warszawskim (tak prasa określiła powiązania między samorządowcami i biznesmenami). Dlatego wszystkie uprawnienia mają jego pełnomocnicy: Andrzej Bittel w Wawrze i Lech Skowron w Wilanowie.

Co robi więc trzyosobowy zarząd w Wilanowie? - Opiniujemy uchwały rady miasta i dzielnicy, zajmujemy się sprawami lokalnymi, przyjmujemy skargi mieszkańców - mówi Piotr Zygarski, wiceburmistrz Wawra. Mieszkańcy krążą zdezorientowani między burmistrzem, który skargi chętnie przyjmie, a pełnomocnikiem, który może podejmować decyzje. - Nie wiedzą często, do kogo się zwrócić, w urzędzie jest bałagan - mówi Przemysław Zaboblicki, wawerski radny UPR. Tymczasem taka władza, mimo że mniej skuteczna, więcej kosztuje. W Wawrze wydano przez 16 miesięcy około 200 tys. zł więcej na dodatkowe etaty, sekretarki i gabinety.

W Wilanowie będzie jeszcze drożej. W urzędzie brakuje lokum dla nowo wybranego zarządu. Dotychczasowy burmistrz Lech Skowron został pełnomocnikiem i zatrzymał stary gabinet. - Będziemy musieli wynająć dodatkowe pomieszczenia dla nowego zarządu - mówi Skowron. - Będzie to nas kosztowało dodatkowo od dwóch do trzech tysięcy miesięcznie - dodaje pełnomocnik.Artykuł jest z LSI Wawer
http://www.wawer.waw.pl/beta

Adres tego artykułu to:
http://www.wawer.waw.pl/beta/modules.php?name=News&file=article&sid=207