Patriotów zbiera żniwo
Data: 11-01-2005 o godz. 18:56:29
Temat: Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje


 
Dwa śmiertelne wypadki z udziałem pieszych wstrząsnęły w ostatnich dniach dzielnicą Wawer. 20 grudnia – przedświąteczna tragedia, pod kołami samochodu ginie 17-letnia Monika, uczennica anińskiego liceum, a w wigilię Bożego Narodzenia – 92-letni Edward B. Oba wypadki wydarzyły się na ul. Patriotów – jeden przy skrzyżowaniu z ul. Derkaczy, drugi przy Szafirowej.
Każda śmierć jest dla najbliższych bolesna, ale te, które wydarzają się w święta lub tuż przed nimi, bolesne są szczególnie, gdyż oto przy stole nagle braknie jednej osoby.Ulica Patriotów po raz kolejny w ostatnich latach pokazała, jak jest niebezpieczna. Zwłaszcza w swych najruchliwszych miejscach. Tak jak w Miedzeszynie, w pobliżu stacji kolejowej i centrum handlowego, jak przy przejeździe kolejowym w Falenicy. W ostatnim czasie podjęte zostały kroki, aby zmniejszyć niebezpieczeństwo. Rozpoczęła się już budowa bezkolizyjnych rond, powstają zatoki dla autobusów miejskiej komunikacji, będą wysepki na przejściach dla pieszych. Ale czy to wszystko, co może poprawić stan bezpieczeństwa na tej ulicy?
Radny Wawra, Adam Godusławski przypomina, że w ub. r. wiceprezydent Andrzej Urbański, nota bene mieszkaniec dzielnicy Wawer, obiecywał zajęcie się tym problemem. W Miedzeszynie, mimo wielu protestów i skarg mieszkańców nie zrobiono nic.
Adam Godusławski wystosował apel do prezydenta Warszawy o zajęcie się sprawą poprawy bezpieczeństwa pieszych na ul. Patriotów w pobliżu stacji PKP Miedzeszyn.
Tych przejść jest w tej okolicy 6. Nie są dostatecznie oświetlone, w związku z czym znaki poziome są niewidoczne, zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym. - Aż się prosi o wykonanie w tym rejonie sygnalizacji świetlnej i poprawienie oświetlenia przejść i skrzyżowań – uważa radny.
am


Artykuł jest z LSI Wawer
http://www.wawer.waw.pl/beta

Adres tego artykułu to:
http://www.wawer.waw.pl/beta/modules.php?name=News&file=article&sid=245