Paintball w hali
Data: 12-02-2005 o godz. 09:13:06
Temat: Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje


Trzecia w Europie, a pierwsza w Polsce hala do gry w paintballa pełnymi, plastikowymi kulkami znajduje się... w Wawrze. Przyjeżdżają do niej na treningi miłośnicy paintballa np. z Olsztyna, a nie wiedzą o tej atrakcji mieszkańcy Wawra, Józefowa, Otwocka
   
 
Hala ta znajduje się na terenie rekreacyjnym nad Wisłą, należącym do firmy JM Tronic, kupionym kilka lat temu z myślą o urządzeniu tu pola golfowego. Dojechać tam można zachodnią drogą lokalną od ronda łączącego poszerzony Wał Miedzeszyński z Traktem Lubelskim. Ostatnia fala powodziowa pokrzyżowała te plany, woda wdarła się na teren ośrodka, zalała budynek restauracyjny.
Zamiast pola golfowego stanęły tu trzy hale namiotowe po ok. 600 m kwadratowych każda. Jedna jest przeznaczona do gry w tenisa, drugą wynajęły dwie firmy: SKILL – produkująca sprzęt do paintballa oraz SiG – organizująca imprezy integracyjne. W części przeznaczonej do gier ustawione są przeszkody, za którymi można się ukryć przed przeciwnikiem. Są to plastikowe, nadmuchiwane powietrzem walce, ostrosłupy itp., pozwalające dowolnie aranżować pole walki. Oczekujących na swoją kolej od grających odgradza gwarantująca bezpieczeństwo gęsta siatka.


Gracze występują w specjalnych maskach, broń jest taka sama jak przy strzelaniu z kul wypełnionych farbą. Plastikowe kulki mają tę przewagę nad farbującymi, że są wielokrotnego użytku.
W tygodniu – jak nam powiedziano – raczej trudno o wolny termin do gry, gdyż wtedy halę okupują zorganizowane grupy. Indywidualnym miłośnikom paintballa łatwiej jest pograć w soboty i w niedziele.
To, że firmie JM Tronic nie wypalił pomysł na urządzenie pola golfowego nie oznacza, że golfa w tym miejscu nad Wisłą nie będzie. Nowy szef ośrodka twierdzi, że powstaną tu stanowiska do nauki gry w golfa. Liczy na zainteresowanie tenisistów. W sezonie czynna będzie kawiarenka, jest miejsce do grillowania. Być może w tym roku w tym miejscu nad Wisłą odbędą się duże wyścigi na rowerach górskich. Jest to też doskonałe miejsce do urządzenia specjalnego toru do jazdy samochodami terenowymi. JM Tronic szuka partnera do tego przedsięwzięcia.
am


Artykuł jest z LSI Wawer
http://www.wawer.waw.pl/beta

Adres tego artykułu to:
http://www.wawer.waw.pl/beta/modules.php?name=News&file=article&sid=250