Powolne wydłużanie Trasy Siekierkowskiej
Data: 31-05-2005 o godz. 11:06:47
Temat: Z Gazety Wyborczej/Stołecznej


Na początku czerwca zacznie się wydłużanie Trasy Siekierkowskiej do skrzyżowania Płowieckiej i Marsa. Pierwsi kierowcy mają pojechać tym odcinkiem arterii wiosną przyszłego roku.

Zarząd Dróg Miejskich w środę podpisał wreszcie umowę z głównym wykonawcą - firmą Budimex-Dromex. Piszemy wreszcie, bo roboty miały wystartować już wczesną wiosną. Było kilka powodów, dla których to się nie udało. Np. miasto zbyt późno ogłosiło przetarg, a gdy w końcu udało się go rozstrzygnąć, jego przebieg przez kilka tygodni badał Urząd Zamówień Publicznych.

Spychacze na budowie niemal półtorakilometrowego fragmentu trasy mają się pojawić na początku czerwca. Zgodnie z umową do końca lutego 2006 r. Budimex-Dromex musi dociągnąć trasę do skrzyżowania Płowieckiej i Marsa. W tym terminie powstanie jednak tylko jedna estakada, więc skrzyżowanie, tak zapchane samochodami każdego dnia, wciąż nie będzie bezkolizyjne. Kierowców zatrzymają zwykłe światła.

Dopiero pod koniec stycznia 2007 r. mają być gotowe estakady, którymi wygodnie będzie można skręcić z Trasy Łazienkowskiej i Trasy Siekierkowskiej w Płowiecką, czyli ulicę prowadzącą w kierunku Wesołej i wylotówek na Lublin i Siedlce.

A to i tak nie będzie koniec prac. Musi jeszcze powstać ogromne rondo, a nad nim estakady łączące Trasę Siekierkowską i ul. Marsa. ZDM dopiero przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na te roboty. Można się spodziewać, że ten gigantyczny węzeł będzie gotowy dopiero za trzy lata.
Źródło: Gazeta WyborczaArtykuł jest z LSI Wawer
http://www.wawer.waw.pl/beta

Adres tego artykułu to:
http://www.wawer.waw.pl/beta/modules.php?name=News&file=article&sid=271