W poniedziałek rusza Szybka Kolej Miejska
Data: 29-09-2005 o godz. 08:16:23
Temat: Komunikacja miejska


Szybka Kolej Miejska ma już rozkład jazdy. Na razie pociągi będą jeździć dość nieregularnie

Od najbliższego poniedziałku mieszkańcy Falenicy, Miedzeszyna czy Radości do centrum będą mogli dojechać pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej. Na razie będą jedynie dwa składy. Z tego tylko jeden to nowy pociąg z Nowego Sącza, którym kilka dni temu przejechał się prezydent Lech Kaczyński. Nie wiadomo, czy do poniedziałku fabryka zdąży dostarczyć drugi egzemplarz.

Najprawdopodobniej przez tydzień zastąpi go stary skład, pożyczony od innego przewoźnika. Na razie pociągi będą jeździć dość rzadko i w nierównych odstępach. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe przekazała wczoraj rozkład jazdy. Na przykład rano od godz. 6 do 9 ze stacji w Falenicy w kierunku centrum wyjadą tylko dwa pociągi o 8.16 i 9.01. Więcej będzie ich tylko w weekend - pojadą także o 6.21, 7.46 i 8.26. - W dni powszednie dość często kursują na tej trasie pociągi Kolei Mazowieckich. Nie mogliśmy już zmieścić więcej składów SKM. Częściej mogą za to jeździć w weekendy - mówi Ryszard Bandosz z PLK.

Być może o lepszą częstotliwość Szybka Kolej Miejska zadba w połowie grudnia. Wtedy wchodzi w życie nowy rozkład jazdy na całej sieci kolejowej.

Aż do końca roku przejazd pociągami SKM ma być bezpłatny. Przejazd z Falenicy do stacji Warszawa Śródmieście zajmie 40 minut, a do Dworca Zachodniego osiem minut dłużej.

Źródło: Gazeta Stołeczna

Artykuł jest z LSI Wawer
http://www.wawer.waw.pl/beta

Adres tego artykułu to:
http://www.wawer.waw.pl/beta/modules.php?name=News&file=article&sid=288