VI. Otwockie Rzępoły Bluesowe
Data: 20-04-2006 o godz. 09:15:38
Temat: Wydarzenia kulturalne


Kategoria: Koncert
Termin: 22-04-2006 godz.: 17:00
Miejsce: Pub Muzyczny Hefajstos, ul Kołłątaja 1 (Otwock)
Wstęp: płatny, dla dorosłych
Cennik: parę złotych na piwo
     Ponownie spotykamy się w Otwocku! Zapraszamy wszystkich przyjaciół bluesa na wieczorne jamowanie.

Możecie przybyć /jak dotychczas/ z instrumentami (gitary, harmonijki, klawisze, perkusje oraz struny głosowe) lub po porostu z zapałem do bluesa i jazzu. Mile widziani są zarówno absolutnie początkujący jak i podziwian i oklaskiwani gwiazdorzy. Zaproście przyjaciół, żony, mężów, sąsiadów... Gramy dla siebie, dla radości ze wspólnego muzykowania.


Od marcowego spotkania stało się tradycją tzw. mini-koncert. Otrzymalismy uznania, wiec kontuujemy! Ale pierwsze doswiadczenia pokazały nam, że z iloscią występów przesadzać nie wolno. Otrzymaliśmy od Was prośbe, żeby nasi przyjaciele-muzycy zespolu Friends of Jazz ponownie zagrali u nas. Przyjęli oni nasze zaproszenie. Będą grać od 18.00 do 18.45 swoj repertuar jazzu swingującego z lat 1920-50. (Sklad: Marek Zgliński - gitara, lider zespolu, Józef Srybniak - klarnet, Zdzisław Firlej - trąbka, Janusz Furtak - klawisze). Ostatni utwór repertuaru (pt Szabi-blues) juz przeprowadzi nas do nastroju jamowania.

Na funkcje animatora ("wodzireja") jamu poprosiliśmy znanego bluesmena Tomka Miturskiego

Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady na podstawie Dekalogu Jamu Bartka Łęczyckiego przypomina trzy najwazniejsze zasady dla grających uczestnikow jamu:
1. nie pij za dużo
2. nie graj za glośno
3. nie graj za długo - daj pograć innym.

Warszawiacy (piesi) spotykają się o 16.00 na przystanku busów Linii Otwockiej przed Muzeum Narodowym. Bus z powrotem o 21.00. Przystanek vis a vis Hefajstosa.

Do zobaczenia !

Piotr Salwa – Szabolcs Szilagyi
Źródło: http://www.otwocki-blues.pl/
Zobacz pozostałe wydarzenia...
Artykuł jest z LSI Wawer
http://www.wawer.waw.pl/beta

Adres tego artykułu to:
http://www.wawer.waw.pl/beta/modules.php?name=News&file=article&sid=299