Zadbajmy o porządek!!!
Data: 22-04-2003 o godz. 14:51:33
Temat: Ogłoszenia


Szanowni Państwo!
Nadeszła wiosna, stopniały śniegi, drzewa i krzewy nie pokryły się jeszcze grubą powłoką liści i odkrywają z obrzydzeniem wawerskie śmiecie. Wygląd przerażający. Ludzie wyrzucają do lasów i przydrożnych rowów dosłownie wszystko. Stare opony, szkło, gruz, worki ze śmieciami oto obraz naszego sąsiedztwa.
Niestety wielu z naszych sąsiadów nie przejmuje się syfem za oknami, a liczy się dla nich „zaoszczędzony” grosz na wywozie śmieci. OHYDA!!!
Zachęcam wszystkich mieszkańców Wawra do zwracania szczególnej uwagi na osoby wywożące śmieci do lasu i zgłaszanie tego do Straży Miejskiej. Razem możemy ich powstrzymać!
Proponuję również przekazywać do mnie informacji o najbardziej zanieczyszczonych miejscach w Wawrze (e-mail: zaboklicki@wawer.waw.pl). Obiecuję, że się tym zajmę. !
Od początku kwietnia grupa bezrobotnych zatrudnionych do prac publicznych zbiera śmieci na terenie Wawra. Niebawem zajmą się tym również więźniowie, którzy mają pracować GRATIS! Do tego dzielnica dostała dotacje z funduszu ochrony środowiska na kontenery do wywozu śmieci. To wszystko sprawia, że możemy spodziewać się rychłej poprawy stany czystości naszej okolicy.
Najważniejsze jest jednak to, abyśmy sami mieli poczucie odpowiedzialności nie tylko za własne podwórko, ale i za to co znajduje się poza. Motywujmy również sąsiadów do tego. Najlepiej dobrym przykładem, ale jak to nie poskutkuje to DONOSIĆ! (997).

Przemysław Zaboklicki (UPR) – radny dzielnicy Wawer
Artykuł jest z LSI Wawer
http://www.wawer.waw.pl/beta

Adres tego artykułu to:
http://www.wawer.waw.pl/beta/modules.php?name=News&file=article&sid=63