Urodziny u króla Maciusia
Data: 23-05-2003 o godz. 10:36:35
Temat: Edukacja, kursy i szkolenia


10 maja 2003 roku odbyły się obchody 35-lecia Szkoły Podstawowej nr 195 mieszczącej się przy ul. Króla Maciusia I w Marysinie Wawerskim. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz dzielnicy Wawer m.in. przewodniczący Rady Dzielnicy Wiesław Migut oraz zastępca burmistrza Piotr Zygarski. 
Szkoła Podstawowa nr 195 znajduje się na obrzeżach Warszawy i jest największą placówką spośród jedenastu państwowych szkół podstawowych w gminie Wawer. Jest ona jedną z tysiąca szkół wybudowanych na tysiąclecie państwa polskiego. 

Pierwszy dzwonek zabrzmiał w jej murach 4 września 1967 roku. Od początku istnienia podstawówka przy współudziale rodziców i środowiska lokalnego dbała o dobry rozwój swoich wychowanków, rozwijała ich zainteresowania, promowała humanistyczny system wartości i szacunek dla  tradycji. W szkole znajduje się nowoczesna pracownia komputerowa z dostępem do internetu, sala gimnastyczna oraz biblioteka posiadająca bogaty księgozbiór. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 195 znani są z organizowania ciekawych imprez lokalnych i środowiskowych, biorą także udział w akcjach charytatywnych i ekologicznych. Szkoła otrzymywała liczne nagrody i wyróżnienia w pozaszkolnych zawodach sportowych.
Na 35 urodzinach szkoły wśród zaproszonych gości znaleźli się, poza władzami dzielnicy, nauczyciele, który odeszli na emeryturę. Była dyrektor szkoły stwierdziła "w Marysinie minęło całe moje życie. Szkoła jest ciągle nowa i piękna, ale gimnazjum piękniejsze. Mam nadzieję, że znajdą się pieniądze na odnowienie szkoły podstawowej". Przedstawiciele władzy obiecali podstawówce wsparcie finansowe na wyremontowanie sali gimnastycznej oraz przekazali uczniom nową kserokopiarkę. - Pomnażajcie talenty w tej szkole

powiedział burmistrz Zygarski przekazując prezent.
Na upamiętnienie 35-lecia istnienia swojej szkoły uczniowie przygotowali przedstawienie, w którym przedstawili historię podstawówki. Młodzi aktorzy wypadli znakomicie.

Artykuł jest z LSI Wawer
http://www.wawer.waw.pl/beta

Adres tego artykułu to:
http://www.wawer.waw.pl/beta/modules.php?name=News&file=article&sid=72