Imieniny: Albiny i Zdzisławy
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

ARTYKUŁY

POWOLNE WYDŁUŻANIE TRASY SIEKIERKOWSKIEJ
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Autor: Gość

Na początku czerwca zacznie się wydłużanie Trasy Siekierkowskiej do skrzyżowania Płowieckiej i Marsa. Pierwsi kierowcy mają pojechać tym odcinkiem arterii wiosną przyszłego roku.

Zarząd Dróg Miejskich w środę podpisał wreszcie umowę z głównym wykonawcą - firmą Budimex-Dromex. Piszemy wreszcie, bo roboty miały wystartować już wczesną wiosną. Było kilka powodów, dla których to się nie udało. Np. miasto zbyt późno ogłosiło przetarg, a gdy w końcu udało się go rozstrzygnąć, jego przebieg przez kilka tygodni badał Urząd Zamówień Publicznych.

Spychacze na budowie niemal półtorakilometrowego fragmentu trasy mają się pojawić na początku czerwca. Zgodnie z umową do końca lutego 2006 r. Budimex-Dromex musi dociągnąć trasę do skrzyżowania Płowieckiej i Marsa. W tym terminie powstanie jednak tylko jedna estakada, więc skrzyżowanie, tak zapchane samochodami każdego dnia, wciąż nie będzie bezkolizyjne. Kierowców zatrzymają zwykłe światła.

Dopiero pod koniec stycznia 2007 r. mają być gotowe estakady, którymi wygodnie będzie można skręcić z Trasy Łazienkowskiej i Trasy Siekierkowskiej w Płowiecką, czyli ulicę prowadzącą w kierunku Wesołej i wylotówek na Lublin i Siedlce.

A to i tak nie będzie koniec prac. Musi jeszcze powstać ogromne rondo, a nad nim estakady łączące Trasę Siekierkowską i ul. Marsa. ZDM dopiero przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na te roboty. Można się spodziewać, że ten gigantyczny węzeł będzie gotowy dopiero za trzy lata.
Źródło: Gazeta Wyborcza
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: Admin
31-05-2005 o godz. 11:06:47 [odsłon 2194]
(Czytaj więcej... | 102 komentarze | Wynik: 4)

DYREKTOR MIĘDZY MŁOTEM A KOWADŁEM
Z kilkunastu punktów zapisanych w porządku obrad XXXII sesji Rady Dzielnicy Wawer kilka wzbudziło jakie takie zainteresowanie przedstawicieli lokalnej społeczności, a kilka - kontrowersje Do tych pierwszych należy zaliczyć podjęcie uchwały w sprawie opinii na temat zmian w budżecie Warszawy, tych dotyczących dzielnicy Wawer. Zdziwienie radnych wzbudził fakt, że budżet miasta był uchwalony zaledwie miesiąc temu i na dobrą sprawę jeszcze nie zaczął być w pełni realizowany, a już trzeba dokonywać w nim zmian. Szczególnie drażliwa jest propozycja zmniejszenia nakładów na inwestycje, w tym drogowe. – Jak wytłumaczyć mieszkańcom np. ul. Sęczkowej, czy Poprawnej ,że wykonanie na nich właściwej nawierzchni znów miałoby spadnąć z planu. Tymczasem już teraz ruch na ul. Poprawnej znacznie się zwiększył, a obserwuje się to od czasu pociągnięcia Trasy Siekierkowskiej do ul. Bora Komorowskiego -mówiono.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
11-05-2005 o godz. 22:46:05 [odsłon 1977]
(Czytaj więcej... | 3257 bajtów więcej | 58 komentarze | Wynik: 4)

NOCNE WŁAMANIE
Przegląd prasy lokalnej Dwa obrazy słynnego polskiego malarza skradli złodzieje z willi biznesmena z Wawra Złodzieje buszowali wczoraj w domu między godz. 1 a 7. Do środka weszli po rozwierceniu zamków drzwi balkonowych i rozcięciu kłódki od krat. Dostali się do salonu na pierwszym piętrze, gdzie wisiały obrazy. Mieszkańcy - troje dorosłych oraz dziecko - spali w tym czasie na drugim piętrze. Kradzież odkryli rano. Z willi zginęły dwa płótna autorstwa Wojciecha Kossaka: "Główka konia" (namalowany w latach 1928 - 1938) oraz "Ułan i dziewczyna"(z 1929 r). Zabrali też obrazy: "Obóz kozacki" (dzieło nieznanego autora, powstałe w pierwszej połowie XX wieku) oraz "Świętego Kazimierza" pędzla Franciszka Nowakowskiego. Ramy z obrazów rabusie porzucili na balkonie. Nie pogardzili natomiast kompletem srebrnych sztućców dla sześciu osób. Wartość skradzionych rzeczy właściciele wycenili na 100 tys. zł. Wejścia do domu przy ul. Trawiastej broniły metalowe drzwi. W oknach były kraty. -Widać, że to za mało zabezpieczeń przed złodziejami - ocenia jeden z policjantów.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
11-05-2005 o godz. 22:31:38 [odsłon 2842]
(Czytaj więcej... | 119 komentarze | Wynik: 4.66)

ROZEBRALI MU DOM
Czy wyjeżdżając na kilka dni z domu, powinniśmy się obawiać o to, że ktoś rozbierze nasz dom? Choć brzmi to nieco absurdalnie, przytrafiło się to mieszkańcowi warszawskiej dzielnicy Wawer. Paweł Gałecki chciał wykupić od miasta lokal, w którym mieszkał od urodzenia. Oczekiwał tylko decyzji sądu w tej sprawie. Wyjechał na tydzień. Gdy wrócił, nie wierzył własnym oczom - jego dom właściwie już nie istniał. Rozebrali go robotnicy na polecenie urzędników warszawskiej dzielnicy Wawer. - Zniknęły wszystkie meble, który były w środku - meble, telewizor, różne narzędzia. Jak pytałem, co się z tym stało, to powiedzieli, że nie ma żadnych rzeczy, bo żadnych rzeczy nie było - mówi RMF Paweł Gałecki.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
10-05-2005 o godz. 11:07:20 [odsłon 2105]
(Czytaj więcej... | 84 komentarze | Wynik: 5)

SZYBKA KOLEJ MIEJSKA NA ŁASCE KONKURENCJI
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej W piątek mija termin, w którym Szybka Kolej Miejska powinna zgłosić Polskim Liniom Kolejowym, by uwzględniły jej pociągi w przyszłorocznym rozkładzie jazdy. Tak się jednak nie stanie. W środę radni Warszawy dziwili się, że spółka, na którą w zeszłym roku przeznaczyli ponad 70 mln zł, jest jeszcze w powijakach Tysiące pasażerów porzucą autobusy i samochody, a perony od Falenicy po Dworzec Zachodni będą pękać w szwach - do centrum ludzi migiem dowiezie Szybka Kolej Miejska. Tak przynajmniej założoną przez siebie spółkę zapowiadał ratusz, gdy jesienią prosił radnych o przeszło 70 mln zł. Większość z tego poszła na sześć pociągów, które powinny wyruszyć pod koniec roku.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
28-04-2005 o godz. 08:16:00 [odsłon 2221]
(Czytaj więcej... | 2111 bajtów więcej | 71 komentarze | Wynik: 5)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  KALENDARZ

Dodaj wpis »

  GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

Dopisz swoje ....

  CO JEST NA ALLEGRO??
Zobacz co sąsiedzi sprzedają na Allegro. Oszczędzaj na kosztach wysyłki.

  PODRĘCZNE INFORMACJE

Plan Warszawy-Wawer
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelit.: Google

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund