Imieniny: Julii i Daniela
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Zajazd Napoleoński ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

ARTYKUŁY

EUROWYKOP POD SZYBKĄ KOLEJ
z Życia Warszawy Szybka kolej będzie dobra dla stolicy, ale uniemożliwi życie mieszkańcom Wawra ? przekonują władze dzielnicy. I proponują rozwiązanie.

Pociągi kursujące co kilka minut przez środek Wawra sparaliżują komunikację wewnątrz tej dzielnicy. Propozycja lokalnego samorządu jest konkretna.

- Chcemy, żeby władze Warszawy, PKP i spółki Szybka Kolej Miejska zwróciły się do Unii Europejskiej z prośbą o pomoc w schowaniu torowiska kolejowego w ziemi - mówi Dariusz Godlewski, burmistrz Wawra. - Tak jak na linii średnicowej wzdłuż Alej Jerozolimskich. Skrzyżowania z ulicami poprzecznymi zostałyby przykryte asfaltem, a tam, gdzie byłoby to potrzebne, przykryto by również całe fragmenty linii kolejowej, budując na nich sklepy lub minibiurowce.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
14-02-2005 o godz. 09:55:59 [odsłon 3213]
(Czytaj więcej... | 2125 bajtów więcej | 133 komentarze | Wynik: 4.66)

DWA POZIOMY, TUNEL CZY WIADUKTY?
We wrześniu Szybka Kolej Miejska zakupi pierwszy pociąg. – Pozostałe pięć będziemy mogli wypożyczyć – zdradza Jacek Poniewierski, pełnomocnik Zarządu SKM. Jeśli tak się stanie, to już we wrześniu wyjedzie pierwszy pociąg Szybkiej Kolei – jest to najoptymistyczniejsza wersja
   
 
Władze Wawra spotkały się z Zarządem SKM (w połowie stycznia). Było to robocze spotkanie, podczas którego mówiono o bezpieczeństwie w komunikacji. Uczestniczyli w nim przedstawiciele różnych pionów związanych z bezpieczeństwem (m.in. Zarząd Dróg Miejskich, biuro komunikacji). W spotkaniu wzięli udział także policjanci, rady osiedlowe oraz samorządowcy.
Władze szukają sposobu, by usprawnić ruch samochodowy na ul. Patriotów. Rozmawiano o nowym rondzie i oświetleniu oraz o tym, jak wypłynie Szybka Kolej Miejska na ruch samochodowy. Władze Wawra podejrzewają i jednocześnie obawiają się, że częstotliwość kursów pociągów SKM (szczególnie), a także PKP i innych przewoźników negatywnie wpłynie na transport uliczny, a tym samym utrudni komunikację mieszkańców.
– Częstotliwość kursów SKM spowoduje ograniczenia dla mieszkańców. Szlaban będzie bardzo często opuszczony, a przecież ul. Patriotów należy do najbardziej ruchliwych ulic w naszych okolicach. Co roku dochodzi tam do wielu wypadków, często śmiertelnych. Dlatego musimy zadbać o nowe rozwiązania – komentuje Dariusz Godlewski, burmistrz Wawra.
 
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
12-02-2005 o godz. 09:17:40 [odsłon 2483]
(Czytaj więcej... | 5735 bajtów więcej | 115 komentarze | Wynik: 4)

PAINTBALL W HALI
Trzecia w Europie, a pierwsza w Polsce hala do gry w paintballa pełnymi, plastikowymi kulkami znajduje się... w Wawrze. Przyjeżdżają do niej na treningi miłośnicy paintballa np. z Olsztyna, a nie wiedzą o tej atrakcji mieszkańcy Wawra, Józefowa, Otwocka
   
 
Hala ta znajduje się na terenie rekreacyjnym nad Wisłą, należącym do firmy JM Tronic, kupionym kilka lat temu z myślą o urządzeniu tu pola golfowego. Dojechać tam można zachodnią drogą lokalną od ronda łączącego poszerzony Wał Miedzeszyński z Traktem Lubelskim. Ostatnia fala powodziowa pokrzyżowała te plany, woda wdarła się na teren ośrodka, zalała budynek restauracyjny.
Zamiast pola golfowego stanęły tu trzy hale namiotowe po ok. 600 m kwadratowych każda. Jedna jest przeznaczona do gry w tenisa, drugą wynajęły dwie firmy: SKILL – produkująca sprzęt do paintballa oraz SiG – organizująca imprezy integracyjne. W części przeznaczonej do gier ustawione są przeszkody, za którymi można się ukryć przed przeciwnikiem. Są to plastikowe, nadmuchiwane powietrzem walce, ostrosłupy itp., pozwalające dowolnie aranżować pole walki. Oczekujących na swoją kolej od grających odgradza gwarantująca bezpieczeństwo gęsta siatka.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
12-02-2005 o godz. 09:13:06 [odsłon 2989]
(Czytaj więcej... | 3113 bajtów więcej | 111 komentarze | Wynik: 5)

RADNI WAWRA GANIĄ EUROPARLAMENTARZYSTÓW
Przegląd prasy lokalnej
Radni koalicji postanowili nie brać udziału w głosowaniu. To dało wolną rękę części radnych opozycyjnych. Dzięki temu przegłosowali stanowiska potępiające niektórych członków Parlamentu Europejskiego
   
Grupa 6 radnych z grona opozycji złożyła wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Dzielnicy Wawer. Jej celem miało być zajęcie stanowiska na temat polskiego europarlamentarzysty Michała Kamińskiego, który miał się wyrazić, że w Polsce panuje większy antysemityzm niż na Ukrainie, stanowiska w sprawie usunięcia z ław w PE miniaturek polskich flag, oświadczenia niemieckiego posła Martina Schulza, który zaapelował do PE, aby sprzeciwiła się wizycie Jana Pawła II u uczestników Światowego Dnia Młodzieży, a także wyrażenie dezaprobaty dla Biura Edukacji, które opieszale przygotowywało materiały służące nadaniu imienia „Pamięci 27 grudnia 1939 r. jednej z wawerskich szkół.

 
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
24-01-2005 o godz. 00:05:15 [odsłon 2444]
(Czytaj więcej... | 2696 bajtów więcej | 98 komentarze | Wynik: 5)

SĄD PRZECIWNY ZABUDOWIE LASÓW NA CELE KOMERCYJNE
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
Prezydent stolicy chciał pomóc właścicielom zabudować zalesione przymusowo po wojnie działki. Ale przegrał. W środę wojewódzki sąd administracyjny uznał, że lasy mają służyć wszystkim mieszkańcom Warszawy
Sprawa dotyczy kilkudziesięciu tysięcy właścicieli działek w stolicy - głównie w Wawrze, na Bemowie, Bielanach i Białołęce - oraz w podwarszawskich miejscowościach, np. Magdalence, Otwocku czy Izabelinie.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
20-01-2005 o godz. 10:26:19 [odsłon 2051]
(Czytaj więcej... | 2876 bajtów więcej | 90 komentarze | Wynik: 5)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  KALENDARZ

Dodaj wpis »

  GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

Dopisz swoje ....

  CO JEST NA ALLEGRO??
Zobacz co sąsiedzi sprzedają na Allegro. Oszczędzaj na kosztach wysyłki.

  PODRĘCZNE INFORMACJE

Plan Warszawy-Wawer
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelit.: Google

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund