Imieniny: Julii i Daniela
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Zajazd Napoleoński ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

ARTYKUŁY

SZKOLNE OSZCZĘDNOŚCI BELFROM NIESTRASZNE
z Życia Warszawy

W projekcie budżetu Warszawy oświacie przyznano za mało pieniędzy. Tylko w Wawrze różnica sięga co najmniej dziewięciu mln zł.

Miasto opracowuje plany budżetu szkolnictwa. Nikt nie obawia się, że zabraknie pieniędzy, bo w razie czego "skądś" się je dołoży.

Doskonale widać to na przykładzie dzielnicy Wawer. - Projekt budżetu oświaty na 2005 rok jest zły. Pieniędzy na wypłaty i na funkcjonowanie szkół zabraknie już w październiku - alarmuje Adam Godusławski, przewodniczący komisji oświaty w Wawrze. Dodaje, że jesienią dofinansowano dzielnicową oświatę m.in. z pieniędzy przeznaczonych na inwestycje. - Za rok sytuacja się powtórzy - ostrzega Godusławski.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
21-12-2004 o godz. 17:03:10 [odsłon 2263]
(Czytaj więcej... | 1640 bajtów więcej | 115 komentarze | Wynik: 4.75)

INWESTYCJOM WBREW
Przegląd prasy lokalnej
Ulica Wąbrzeska, mająca łączyć Wawer, Anin, Sadul, Zastów i Las z poszerzonym Wałem Miedzeszyńskim niespodziewanie kończy się kilkadziesiąt metrów przed ul. Poprawną. Nowy odcinek wyasfaltowanej ul. Mrówczej w Międzylesiu rozpoczyna się, ku zaskoczeniu niezorientowanych, kilkadziesiąt metrów od ul. Zwoleńskiej. Powód tego stanu rzeczy? Aby te ważne dla dzielnicy inwestycje mogły być zrealizowane, należało wykupić grunty od dotychczasowych właścicieli. Ci nie zawsze są skłonni przyjąć warunki finansowe oferowane przez miasto lub dzielnicę, chociaż w sprawach tych trwają rozmowy i negocjacje stawek za każdy metr kwadratowy.
Jest rzeczą zrozumiałą, że miasto lub dzielnica chce wykupić pod planowane inwestycje tereny jak najtaniej, a właściciele chcą się pozbyć gruntów – gdy nadarza się taka okazja – jak najdrożej. We wszystkim jednak powinien być umiar i rozsądek. A tego często brakuje.
 
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
16-12-2004 o godz. 09:18:03 [odsłon 2087]
(Czytaj więcej... | 3405 bajtów więcej | 108 komentarze | Wynik: 4.5)

SZYBKA KOLEJ NIESZYBKO
Przegląd prasy lokalnej
Lech Kaczyński, prezydent Warszawy przerwał rozmowy z podwarszawskimi samorządami w sprawie Szybkiej Kolei Miejskiej. Końcowa stacja ma być w Falenicy. Przedstawiciele kolei sugerują, że jeśli Józefów i Otwock nie będą chciały współfinansować tego projektu, to SKM poza Warszawę szybko nie wyjedzie   
- Szybka Kolej Miejska to kiełbasa wyborcza – sugerował Zenon Barejko, podczas obrad sesji Rady Miasta, we wtorek 30 listopada. “Zakłada się, że w pierwszej kolejności SKM ruszy na istniejącej trasie Grodzisk Mazowiecki – Otwock” - czytamy na temat SKM na stronie internetowej UM Warszawa. “Przystosowanie i modernizacja tras polegać będzie na modernizacji torów oraz zakupie nowych pociągów, dzięki czemu znacznie skróci się czas przejazdu i polepszy komfort jazdy. Stacje i przystanki zostaną wyremontowane i wyposażone w ruchome schody i chodniki, a także windy dla niepełnosprawnych”.
Plan był ambitny, ale trafił do kosza. Powstał nowy, pomijający Otwock i Józefów. Otwoccy radni uważają, że stacja końcowa dla szybkiej kolei powinna znajdować sie w Otwocku, a nie w Falenicy. Gerard Wołodźko obawia się, że “jeśli nie załapiemy się na pierwszy etap przedsięwzięcia, to potem długo będziemy czekać na szybką kolej”. Natomiast prezydent Otwocka wyjaśnia, że miasto nie może stawiać warunków Warszawie. – Za udział w przedsięwzięciu gmina zapłaciła tysiąc złotych. To jest symboliczna kwota. Warszawa na ten cel przeznacza 300 mln – mówi Andrzej Szaciłło.
 
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
16-12-2004 o godz. 09:12:00 [odsłon 2870]
(Czytaj więcej... | 6505 bajtów więcej | 147 komentarze | Wynik: 4)

PRZEDŚWIĄTECZNE ZAKUPY W SZPITALU?
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
Czy szpital to dobre miejsce na kupowanie garsonki? W Instytucie Kardiologii w Aninie hol przy wejściu wygląda jak nieduży bazar. Lekarze, pacjenci i ich goście mogą tu kupić prezenty pod choinkę: skarpety, sweterki i perfumy
- To jaki rozmiar pani pasuje? Czterdziestka? Czterdzieści dwa? Garsoneczki mam świetne. A może szczotka do włosów? Dziś mamy promocję - zachęcają do zakupów straganiarze, którzy rozłożyli się na kilkunastu stolikach w holu prestiżowego Instytutu Kardiologii przy ul. Alpejskiej w Aninie. Tego samego, którym kieruje guru polskiej medycyny prof. Zbigniew Religa. Postawny lekarz około 30-stki wybiera właśnie perfumy dla żony. Pielęgniarki zeszły z oddziału, bo dowieźli nowe żakiety. Pan Roman, który leczy się tu od lat, jest zadowolony, że goście mają gdzie zrobić sprawunki: - Dla pacjentów, którzy nie muszą leżeć, to jest rozrywka. Nie ma co robić wokół tego szumu. Jest tysiąc, milion rzeczy poważniejszych, które mnie denerwują - zapewnia.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
16-12-2004 o godz. 09:03:06 [odsłon 2085]
(Czytaj więcej... | 3357 bajtów więcej | 83 komentarze | Wynik: 4)

NIE DLA CENTRUM HANDLOWEGO W MIĘDZYLESIU
Przegląd prasy lokalnej
Warszawski Sąd Administracyjny uznał, że wydane krakowskiej spółce BHK warunki zabudowy, umożliwiające jej zbudowanie na terenie ABB w Międzylesiu Rodzinnego Centrum Handlowo-Usługowo- Rekreacyjnego, zostały wydane z naruszeniem prawa.
Firma ABB stała się właścicielem, między innymi, dawnych zakładów ZWAR i należących do nich terenów w centrum Międzylesia. Jednym z warunków zawarcia umowy kupna było utrzymanie działalności produkcyjnej. Po kilkutysięcznej załodze dawnego ZWAR zostały, nie dosłowne, ale szczątki i szczątkowa jest działalność produkcyjna ABB. Aż dziwne, że rząd dotychczas nie sprawdził czy ABB wywiązało się z przyjętych w momencie kupna zobowiązań.
 
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
11-12-2004 o godz. 18:21:47 [odsłon 3748]
(Czytaj więcej... | 2481 bajtów więcej | 72 komentarze | Wynik: 4.33)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 
44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  KALENDARZ

Dodaj wpis »

  GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

Dopisz swoje ....

  CO JEST NA ALLEGRO??
Zobacz co sąsiedzi sprzedają na Allegro. Oszczędzaj na kosztach wysyłki.

  PODRĘCZNE INFORMACJE

Plan Warszawy-Wawer
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelit.: Google

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.09 sekund