Imieniny: Filipa i Salomei
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

Bezpieczeństwo, policja, napady, rozboje


Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]


WYWIAD Z BURMISTRZEM WAWRA DARIUSZEM GODLEWSKIM
Powiedział Pan, że nie jest organem wykonawczym, lecz rzecznikiem mieszkańców. Co chce Pan przez to powiedzieć?

– Po prostu moja moc sprawcza jest bardzo ograniczona. Teraz nie dysponuję większością narzędzi, jakie burmistrz ma w swym ręku. Nie mogę nikomu nic kazać. Sam nie wydaję żadnych decyzji administracyjnych. Nie mogę nikogo z pracowników ukarać ani nagrodzić. Wynika to z likwidacji gminy, jaką był do zeszłego roku Wawer, a także z centralizacji wprowadzonej zarządzeniami prezydenta Kaczyńskiego. To on jest dziś organem wykonawczym we wszystkich sprawach w Warszawie. Udziela wprawdzie upoważnień do wykonywania określonych czynności przez inne osoby (udzielił ich w całej Warszawie ok. 6000, a w samym Wawrze ok. 300), ale ostatecznym decydentem pozostaje ciągle on sam. Podobnie Rada Dzielnicy nie jest dziś organem stanowiącym, gdyż jedyne uprawnienia, jakie posiada, to powołanie i odwołanie swego zarządu i raz do roku zaopiniowanie projektu budżetu. To jest norma działania wszystkich dzielnic w Warszawie.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
27-12-2003 o godz. 18:43:11 [odsłon 1877]
(Czytaj więcej... | 5120 bajtów więcej | 65 komentarze | Wynik: 3.66)

KOLEJNE OPÓŹNIENIA NA TRASIE SIEKIERKOWSKIEJ


Zobacz powiększenie
Trasa Siekierkowska, która od ponad roku urywa się tuż za mostem, w 2004 r. wydłuży się najwyżej o 300 metrów do skrzyżowania z ul. Bora-Komorowskiego na Gocławiu





Zarząd Dróg Miejskich podał wstępny harmonogram budowy dalszych odcinków Trasy Siekierkowskiej. Jest już pewne, że inwestycji nie uda się zakończyć w 2005 r., jak planowano jeszcze niedawno

Od 15 miesięcy Trasa Siekierkowska nie wydłużyła się ani o metr. Ten zastój władze miasta tłumaczą tym, że ekipy rządzące miastem w poprzednich kadencjach nie wykupiły gruntów na prawym brzegu Wisły. Nie ma jednak wątpliwości, że opóźnienia wzięły się także z innego powodu - nowe władze zdecydowały się przeprojektować trasę. - Pierwotnie zakładano, że tylko w kierunku Płowieckiej i na Terespol pojadą bezkolizyjnie kierowcy z Trasy Siekierkowskiej. Na ul. Marsa mieli wjeżdżać przez rondo. Teraz projektujemy także nową estakadę, która połączy te dwie arterie - powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Gocławia i Starego Wawra Edward Kowalczyk z Transprojektu Gdańskiego. Firma ta przygotowuje nową dokumentację. To właśnie ul. Marsa i dalej Żołnierską ma prowadzić tzw. obwodnica etapowa, która połączy się kiedyś z Trasą Toruńską w Markach.



--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
22-12-2003 o godz. 09:50:59 [odsłon 2080]
(Czytaj więcej... | 3660 bajtów więcej | 40 komentarze | Wynik: 4.5)

OSZCZĘDNOŚĆ Z LINUXA
Kasując Windowsy można uzbierać na stację Metra
Siedemdziesiąt milionów złotych w pięć lat - takie oszczędności może przynieść miejskiemu budżetowi zainstalowanie darmowych programów w komputerach Ratusza.

Lech Kaczyński dostał wczoraj od radnych Unii Polityki Realnej dziewięć płyt z darmowym systemem operacyjnym Linux. W ten sposób samorządowcy z UPR chcieli pokazać, jak miasto może oszczędzać.
- W ciągu pięciu lat można zaoszczędzić nawet 70 milionów złotych - przekonuje Przemysław Zaboklicki, radny UPR z Wawra. Za to można zbudować stację metra, kupić 70 autobusów niskopodłogowych lub zbudować 40 kilometrów dróg. Stołeczne urzędy używają głównie systemu operacyjnego Windows oraz pakietu biurowego Microsoft Office. W sklepie bez upustów każdy z tych programów kosztuje ok. 2 tys. zł. Według UPR można je wymienić na darmowe oprogramowanie "open source" . Jedyne koszty, jakie poniesie miasto, to szkolenie pracowników i opłaty za serwis.

Na bezpłatnych programach OpenOffice władze Lublina zaoszczędziły kilkanaście tysięcy złotych. Częstochowa zamiast MS Office instaluje pakiety Star Office. W Unii Europejskiej silnie promuje się programy typu "open source". Jak pokazują doświadczenia hiszpańskie oszczędności mogą wynieść nawet 20 mln eur
o.

 

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
16-12-2003 o godz. 09:46:42 [odsłon 2825]
(Czytaj więcej... | 68 komentarze | Wynik: 4.33)

WAWER CHCE MNIEJSZYCH PODATKÓW
Ostatnią sesję Rady Dzielnicy Wawer zdominowała kwestia przyszłorocznych stawek podatków. Radni poproszeni zostali przez stołecznego skarbnika o zaopiniowanie projektów uchwał Rady m.st. Warszawy dotyczących podatku od środków transportu, posiadania psów i od nieruchomości. Czasu było niewiele, bo tego samego dnia (24.11) upływał termin składania opinii rad dzielnic do Biura Budżetu. Uchwały wraz z opiniami przyjęto bez problemów, choć nie bez dyskusji. Radni w pełni poparli projekt uchwały dotyczącej podatku od środków transportu, który w 2004 r. wzrośnie o niecałe 3%, czyli o wartość wskaźnika wzrostu cen detalicznych towarów i usług.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
06-12-2003 o godz. 19:52:44 [odsłon 1987]
(Czytaj więcej... | 3117 bajtów więcej | 67 komentarze | Wynik: 4.66)

WILLA DROŻSZA, PIES ZA ZŁOTÓWKĘ

Podatek od nieruchomości i samochodów ciężarowych w przyszłym roku trochę wzrośnie. Ale za to do symbolicznej złotówki zredukowany zostanie podatek od psów.

Wczoraj radni ustalili stawki podatku od nieruchomości i środków transportu na 2004 rok. Przeciwników podwyżek było niewielu. Tylko w sprawie podatków od psów radni wykazali się dbałością o kieszenie warszawiaków (obecnie wynosi on 25 złotych).

- To nie podatek, tylko dobrowolna opłata, którą uiszczają zazwyczaj ludzie starsi, a większość mieszkańców lekceważy. Zlikwidujmy w ogóle ten podatek i nie utrzymujmy fikcji - zawnioskował radny UPR Stanisław Wojtera. - Ustawa nie pozwala radzie zlikwidować tego podatku. Poza tym przynosi on miastu realne dochody. W tym roku ma wpłynąć z tego tytułu ok. 570 tys. zł - ostudziła zapędy radnych Łucja Konopka, skarbnik miasta. Zatem radny Wojtera zaproponował ustalenie kwoty na poziomie... symbolicznej złotówki. I większość radnych się zgodziła. Nie będzie też inkasentów do pobierania tych opłat. W praktyce może to oznaczać, że nikt nie będzie płacił tego podatku. Prawnicy miasta mają się zastanowić, jak zlikwidować tę opłatę.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
28-11-2003 o godz. 09:49:21 [odsłon 2542]
(Czytaj więcej... | 71 komentarze | Wynik: 5)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  KALENDARZ

Dodaj wpis »

  GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

Dopisz swoje ....

  CO JEST NA ALLEGRO??
Zobacz co sąsiedzi sprzedają na Allegro. Oszczędzaj na kosztach wysyłki.

  PODRĘCZNE INFORMACJE

Plan Warszawy-Wawer
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelit.: Google

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund