Imieniny: Cezarego i Tymoteusza
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Przemysław Zaboklicki, radny ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

Z Gazety Wyborczej/Stołecznej


Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]


STRZAŁY I POTRĄCENIE POLICJANTA W WAWRZE
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
Osiem strzałów, potrącony policjant, brawurowa ucieczka złodzieja - w piątek w Wawrze rozegrały się sceny niczym z gangsterskiego filmu 

Wszystko zaczęło się o godz. 11 na ul. Francuskiej. Pan Adam (imię zmienione) zauważył tam kradzież auta. - Złodziej podszedł do stojącego obok mnie seata cordoby. Wyłamał zamek i zaczął wyrywać kable pod deską rozdzielczą. Trwało to może 30 sekund i pojechał. Zadzwoniłem na policję i ruszyłem za nim - opowiada.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
02-08-2003 o godz. 17:43:24 [odsłon 2227]
(Czytaj więcej... | 2233 bajtów więcej | 65 komentarze | Wynik: 4)

NOWY PEŁNOMOCNIK W WAWRZE
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
Zmiana w Wawrze: prezydenta będzie reprezentował Andrzej Bittel 

Zastąpi on Urszulę Tumidalską. Dotychczasowa pełnomocnik odchodzi, bo czuje się przepracowana. Zaś finału wawerskiego konfliktu o władzę na razie nie widać: burmistrzowie, których nie uznaje Lech Kaczyński, nie planuje żadnych zmian, poskarżyli się prokuraturze, Państwowej Inspekcji Pracy, wojewodzie.

- Całe spotkanie trwało 45 sekund, w jednym z gabinetów na piątym piętrze urzędu - tak relacjonuje wymianę prezydenckich wysłanników wiceburmistrz Piotr Zygarski (Samoobrona). - Tego pana wprowadzał wiceprezydent Andrzej Urbański, w obecności pani Tumidalskiej. Powiedział jedynie, że "teraz ten pan będzie na dłużej".

Jaki jest nowy prezydencki urzędnik? - To bardzo sympatyczny, młody chłopczyk związany z Ligą Republikańską - opisuje.

Nowy pełnomocnik ma 29 lat, jest absolwentem UW (wydziału prawa i centrum studiów samorządu terytorialnego). Pracował m.in. przy organizacji Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, był kierownikiem kin Foksal, Relax, Luna, do końca kwietnia był inspektorem w urzędzie miasta Zielonka, od 7 lipca kierował wydziałem administracyjno-gospodarczym na Mokotowie.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
25-07-2003 o godz. 13:52:06 [odsłon 1833]
(Czytaj więcej... | 70 komentarze | Wynik: 4.33)

SOŁTYS W WAWRZE?
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
Burmistrz Wawra Dariusz Godlewski ma status sołtysa. Jedyne, co mu przysługuje, to dieta, jeśli tak zdecyduje rada miasta - mówi Karol Karski (PiS) wiceprzewodniczący rady. - Prezydent jako nasz pracodawca nie płaci za nas składek ZUS. To przestępstwo  

Wawer jest jedyną ze stołecznych dzielnic, której burmistrzowi przypisano rolę, o której mówi Karski. - Cóż, pan prezydent ma prawo decydować, kto będzie jego urzędnikiem, a kto może liczyć jedynie na społeczną rolę sołtysa. Na pracę w administracji samorządowej trzeba zasłużyć - uważa wiceprzewodniczący Rady Warszawy.

Spór o wpływy trwa od miesięcy. Powód? Lokalna większość zamieniła prezydenckiego burmistrza Macieja Wąsika (PiS) na lokalnego lidera Dariusza Godlewskiego (Forum Samorządowe). Godlewski dostał gabinet, ale na tym skończyły się atrybuty burmistrzowskiej władzy. Nie ma ani etatu, ani pełnomocnictw. Te dostała zaufana urzędniczka ratusza Urszula Tumidalska.

Zlekceważeni zawiadomili Państwową Inspekcję Pracy (decyzja za tydzień), wojewodę oraz prokuraturę. Skarżą się, że choć wybrani, nie dostają angaży. W efekcie ratusz nie opłaca im składek ZUS.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
15-07-2003 o godz. 08:54:14 [odsłon 1806]
(Czytaj więcej... | 3866 bajtów więcej | 129 komentarze | Wynik: 4.75)

SKARGA NA PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
 
Zarząd Wawra zwrócił się o interwencję do premiera, wojewody, przewodniczącego rady Warszawy i prokuratury. Od 2,5 miesiąca, mimo że zostali demokratycznie wybrani, burmistrzowie nie mają umów o pracę ani pensji 
 


Barbara Kasprzycka: Czy dostaliście już Panowie angaże i pensje?

Piotr Zygarski, wiceburmistrz Wawra: Nie. Od niemal trzech miesięcy pracujemy, załatwiamy sprawy mieszkańców, ale nie jesteśmy przez pana prezydenta normalnie traktowani. Mam na utrzymaniu żonę i dwoje dzieci i ta sytuacja uderza również w nich. Dzieci są wzorowymi uczniami, a nie mogą wyjechać na wakacje, bo nie mamy na to pieniędzy.

Na co skarżycie się w pismach, które wysłaliście wczoraj do premiera, wojewody i prokuratury?

- Chodzi o sytuację, która nie ma nic wspólnego z ideą samorządności czy z ustawą warszawską. Zaczęło nas irytować, że nikt nie reaguje na to, iż jako zarząd nie możemy normalnie wykonywać naszych obowiązków. Wszystkie pełnomocnictwa dostała zatrudniona przez prezydenta pani Urszula Tumidalska. To ona korzysta np. z konta dzielnicy, mimo że jest to niezgodne z ustawą warszawską. Sprzeciwiamy się uzurpowaniu prawa do tytułów i kompetencji przez urzędników Lecha Kaczyńskiego.

Czego się spodziewacie?

- Oczekujemy, że właściwe organy zareagują na tę niestosowną sytuację. Mam prawo być traktowany odpowiednio do funkcji, na którą zostałem wybrany. Żyjemy w państwie prawa i wydaje się nam, że nie można dyskryminować nikogo tylko dlatego, że się go nie lubi.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
01-07-2003 o godz. 11:43:55 [odsłon 2040]
(Czytaj więcej... | 117 komentarze | Wynik: 4.5)

PROTEST NA UL. WĄBRZESKIEJ W WAWRZE


Zobacz powiększenie
Fot. Arkadiusz Scichocki / AG


W poniedziałek rano kierowcy, którzy chcieli dojechać Wąbrzeską do mostu Siekierkowskiego, natknęli się na blokadę. Mieszkańcy osiedla Las demonstrowali przeciwko przedłużającemu się oczekiwaniu na budowę ulicy 


- Bardzo państwa przepraszamy, proszę nas zrozumieć, walczymy o bezpieczeństwo naszych dzieci - tłumaczyli protestujący mieszkańcy osiedla Las. Wczoraj punktualnie wpół do siódmej, tak by uderzyć w poranny szczyt, zablokowali ulicę Wąbrzeską. Korek tworzył się aż na Trakcie Lubelskim. Nieutwardzona, pełna wertepów Wąbrzeska wraz z ul. Kadetów stanowi połączenie dużej części Wawra z Wałem Miedzeszyńskim i mostem Siekierkowskim.
- Jeżdżą tędy setki kierowców, rozpędzają się, wzbijają tumany kurzu - denerwuje się pani Beata. - Nie można okien otworzyć. W moje ogrodzenie władowało się już pięć samochodów. Jak długo mamy to znosić?

Mieszkańcy domagają się nie tylko przyzwoitej drogi, ale przede wszystkim bezpiecznego dojścia do szkoły i przedszkola. - Dzieciaki idą pod płotem, czasem ledwo uskoczą przed samochodem. Chcemy chociażby znaków z ograniczeniem prędkości i garbów spowalniających. Prosimy o to od lat i nikt nas nie słucha - opowiadali protestujący. Ich kłopoty wkrótce powinny się skończyć: - W ciągu najbliższych dni ogłosimy przetarg na budowę ulicy - mówi Urszula Tumidalska, pełnomocnik Lecha Kaczyńskiego w Wawrze. - Nie mam nawet prawa sobie wyobrazić, że budowa nie ruszy w tym roku.

Mieszkańcy osiedla są zdesperowani. Zapowiadają, że jeśli nic się nie zacznie dziać, znów wyjdą na drogę.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
01-07-2003 o godz. 11:28:24 [odsłon 1851]
(Czytaj więcej... | 62 komentarze | Wynik: 4.8)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  KALENDARZ

Dodaj wpis »

  GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

Dopisz swoje ....

  CO JEST NA ALLEGRO??
Zobacz co sąsiedzi sprzedają na Allegro. Oszczędzaj na kosztach wysyłki.

  PODRĘCZNE INFORMACJE

Plan Warszawy-Wawer
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelit.: Google

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.23 sekund