Imieniny: Aurelii i Władysława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Tanie Pogotowie Komputerowe

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy Warszawa Wawer ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

Z Gazety Wyborczej/Stołecznej


Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]


WSTRZYMANO BUDOWĘ CENTRUM HANDLOWEGO W MIĘDZYLESIU
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
Firma BHK Kraków nie powinna budować centrum usługowo-handlowo-rekreacyjnego w Międzylesiu. Sąd administracyjny uchylił właśnie warunki zabudowy na terenie dawnych zakładów ZWAR przy ul. Szpotańskiego. To sukces kupców protestujących przeciw inwestycji
Jacek Semeniuk reprezentujący inwestora, spółkę BHK Kraków Joint Venture, zapowiada jednak, że to nie koniec jej starań: - Odwołujemy się od wyroku do NSA, nie zrezygnujemy z inwestycji przy ul. Szpotańskiego.
Firma, w której 100 proc. udziałów ma Strabag, austriacki gigant budowlany, od kilku lat planuje zagospodarowanie terenów dawnych Zakładów Wytwórczych Aparatury Wysokiego Napięcia. U zbiegu ulic Żegańskiej i Szpotańskiego miało powstać Rodzinne Centrum Usługowo-Handlowo-Rekreacyjne "Ferio Wawer". Decyzja o warunkach zabudowy zezwalała w nim na "punkty handlowe o powierzchni do 1000 m kw.", i to mimo że plan zagospodarowania pofabrycznych gruntów wciąż przewiduje tu obiekty "techniczno-produkcyjne". Wyklucza zaś supermarket. - Centrum handlowe w tym miejscu byłoby nie tylko sprzeczne z prawem, ale pozbawiłoby nas miejsc pracy - mówi Marek Nerc z Izby Kupców i Przemysłowców. - Z taką inwestycją wiążą się też sznury dostawczych tirów, wywóz śmieci itp. Mieszkańcom, w tym i mnie, trudno się z tym pogodzić.
O protestach przedsiębiorców z Międzylesia "Gazeta" donosiła wielokrotnie. Teraz poparł ich też wojewódzki sąd administracyjny. Stwierdził, że warunki zabudowy wydane za rządów odwołanego burmistrza Macieja Wąsika z PiS (dziś wicekomendanta straży miejskiej) są niezgodnie z obowiązującym planem.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
24-11-2004 o godz. 16:31:08 [odsłon 3168]
(Czytaj więcej... | 77 komentarze | Wynik: 5)

DZIECI GŁOSU NIE MAJĄ - JAK W WAWRZE WYBIERA SIĘ PATRONA SZKOŁY
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej "Pamięci 27 grudnia 1939 roku" - na taką nazwę dla gimnazjum nr 102 zgodzili się wczoraj wawerscy radni. Przekonała ich uchwała samorządu uczniowskiego. - Ta uchwała to był pic - mówi "Gazecie" jeden z członków samorządu.

"Będziemy dumni, uczęszczając do szkoły, której imię upamiętnia wydarzenia tak ważne w historii Wawra" - takie oświadczenie samorządu uczniowskiego gimnazjum nr 102, przedstawiła wczoraj radnym Wawra dyrektor szkoły Anna Kaczmarek. Wierygodność oświadczenia podważa jeden z jego członków. Prosi o nieujawnianie nazwiska: - Boję się, żeby nie wyszło, że to wszystko przeze mnie - tłumaczy.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
04-11-2004 o godz. 18:20:16 [odsłon 2118]
(Czytaj więcej... | 2531 bajtów więcej | 105 komentarze | Wynik: 4.66)

TRASA EKSPRESOWA PRZEZ URSYNÓW BĘDZIE TRZYPASMOWA
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
W piątek władze Warszawy wymusiły na rządzie zwężenie z czterech do trzech pasów ruchu w każdą stronę południowej obwodnicy miasta prowadzącej przez Ursynów i Wawer

Przedstawiciele ratusza i Generalnej Dyrekcji Dróg dogadali się w sprawie szczegółów technicznych przyszłej trasy ekspresowej na przedłużeniu autostrady z Berlina i Poznania. Do 2008 r. ma powstać odcinek z Ursusa do Puławskiej z odnogą do lotniska Okęcie i Marynarskiej na Służewcu. Trzy lata później ma się skończyć budowa drogi ekspresowej w tunelu pod Ursynowem, przez Wawer do trasy wylotowej na Lublin. - Przekonaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg, że skoro nie będzie to droga dla tranzytu, wystarczą trzy pasy ruchu w każdą stronę - stwierdził Witold Chodakiewicz, doradca prezydenta Warszawy ds. transportu.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
11-09-2004 o godz. 11:23:35 [odsłon 3634]
(Czytaj więcej... | 2366 bajtów więcej | 145 komentarze | Wynik: 4)

KIEDY DOTRZE WODA NA WAŁ MIEDZESZYŃSKI?
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Kilkunastu mieszkańców Wału Miedzeszyńskiego protestowało wczoraj przeciwko bezczynności władz. - Obiecywano nam wodociąg razem z poszerzeniem Wału, a zostaliśmy z niczym - mówili - W MPWiK powiedzieli, że będę miała wodę, jak sobie sama przeciągnę - relacjonuje Teresa Nowak, mieszkanka Wału Miedzeszyńskiego. - Koszt? 70 tys. zł. Wczoraj kilkunastu jej sąsiadów pikietowało przy poszerzanej arterii. Na wodę (ale też na gaz i kanalizację) czekają od lat. - Obiecywali, że jak będą budować Wał, zrobią nam przy okazji wodociąg - przypomina pan Michał, mąż pani Teresy. - A teraz się okazuje, że w projekcie nic takiego nie ma! Przytakuje pani Maria Omyłka: - Mamy dokładnie 10 km do Pałacu Kultury, trzy rzuty beretem, a żyjemy jak za króla Ćwieczka. Nie udało się wczoraj ustalić, jakie będzie stanowisko władz. - Sprawdzimy, czy taka inwestycja znalazła się w naszym planie na ten rok - obiecał Sebastian Bojemski z MPWiK.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
03-07-2004 o godz. 09:48:50 [odsłon 6022]
(Czytaj więcej... | 111 komentarze | Wynik: 0)

MIESZKAŃCY WAŁU MIEDZESZYŃSKIEGO LEKCEWAŻENI PRZEZ RATUSZ
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej Na pojedynek przy Wale Miedzeszyńskim wyzwali wiceprezydenta Warszawy Andrzeja Urbańskiego zdesperowani mieszkańcy tej ulicy. Boją się, że po przebudowie arterii zostaną pozbawieni wygodnego dojazdu, a przed ich oknami wyrośnie aż czterometrowa ściana z betonu, która ma tłumić hałas.

Za 70 zł kupili w hurtowni białe płótno, potem zrzucili się na czerwoną i czarną farbę. Zawodowy malarz ("robi w reklamie") społecznie wykaligrafował im napisy: "Protest 40 właścicieli posesji. Żądamy dostępu do drogi głównej".

Słoiki nie dojadą

Transparenty zawisły na płocie przy Wale Miedzeszyńskim. Wczoraj koparki, spychacze i walce jak co dzień krążyły przy budowie nowej jezdni tej arterii. Według planów Zarządu Dróg Miejskich pięciokilometrowy odcinek ma być gotowy pod koniec roku. Wtedy znikną wreszcie monstrualne korki na wylotówce z Warszawy do Otwocka. Żeby usprawnić przejazd, w Transprojekcie Warszawskim wymyślili, że dla mieszkańców powstanie dwukierunkowa jezdnia lokalna wzdłuż ulicy. Szerokość: 5,5 m, wjazdów jak na lekarstwo. I to właśnie denerwuje ludzi.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
12-06-2004 o godz. 11:13:54 [odsłon 1905]
(Czytaj więcej... | 3077 bajtów więcej | 65 komentarze | Wynik: 4.5)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  KALENDARZ

Dodaj wpis »

  GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

Dopisz swoje ....

  CO JEST NA ALLEGRO??
Zobacz co sąsiedzi sprzedają na Allegro. Oszczędzaj na kosztach wysyłki.

  PODRĘCZNE INFORMACJE

Plan Warszawy-Wawer
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelit.: Google

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund