Imieniny: Aurelii i Władysława
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Tanie Pogotowie Komputerowe

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

Z Gazety Wyborczej/Stołecznej


Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]


PROBOSZCZ Z RADOŚCI ZNOKAUTOWAŁ RABUSIÓW
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
67-letni proboszcz parafii w Radości kilkoma sierpowymi rozpędził złodziei włamujących się do kościoła. Zaprocentowała dawna kariera bokserska

Proboszcz Marian M. spacerował właśnie wokół kościoła pw. Matki Bożej Anielskiej, kiedy od strony wejścia dobiegło go głośne stukanie. Kratę - spuszczoną w wejściu jako ochrona przed złodziejami - piłowało dwóch młodych mężczyzn. Zaskoczeni przez księdza złodzieje natychmiast rzucili się ku niemu. Ten, niewiele myśląc, przybrał postawę bokserską i odparował ciosy napastników kilkoma sierpowymi. W młodości trenował boks i najwyraźniej nie wyszedł z formy. Jeden ze złodziei w odpowiedzi wyciągnął z kieszeni gaz i psiknął nim księdzu w twarz, potem uciekł razem ze wspólnikiem. Proboszcz nie zdołał ich dogonić. Udało mu się jednak wyciągnąć telefon komórkowy i wezwać policję. Policjanci zaczaili się przy oplu asconie, porzuconym niedaleko kościoła. Po chwili przy wozie zaczął się kręcić młody mężczyzna. 21-letni Michał K. tłumaczył, że jest niewinny, a prawdziwy przestępca ukrywa się na pobliskiej stacji benzynowej. 28-letni Robert W. odpowiadał rysopisowi podanemu przez księdza i miał przy sobie kartę rejestracyjną opla. - Ja tylko chciałem się pomodlić - tłumaczył policjantom. Obu mężczyzn do aresztu eskortował cały wydział kryminalny komendy rejonowej na Pradze Południe. - Wysłaliśmy najmocniejszą ekipę, bo operator przedstawił nam zdarzenie jako napad na plebanię - tłumaczył jeden z policjantów.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
13-05-2004 o godz. 09:47:48 [odsłon 2935]
(Czytaj więcej... | 44 komentarze | Wynik: 4)

ROK DWUWŁADZY W WAWRZE
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej 14 kwietnia mija rok, od kiedy rada dzielnicy Wawer wybrała na burmistrza Dariusza Godlewskiego. Rok, od kiedy Lech Kaczyński oświadczył: - Ten pan żadnych upoważnień ode mnie nie dostanie

W Wawrze od roku trwa eksperyment: Dariusz Godlewski i jego dwaj zastępcy dostają wypłatę, mimo że nie mają żadnych obowiązków. W tym czasie pobrali w sumie ok. 280 tys. zł pensji.

Państwowa Inspekcja Pracy zmusiła prezydenta do podpisania burmistrzom angaży i wypłaty wynagrodzeń, ale do przekazania pełnomocnictw zmusić nie mogła. Lech Kaczyński do Wawra wysłał specjalnego urzędnika upoważnionego do wydawania decyzji.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
14-04-2004 o godz. 15:33:18 [odsłon 2038]
(Czytaj więcej... | 1677 bajtów więcej | 97 komentarze | Wynik: 4.5)

MIASTO NIE ODZYSKA TERENÓW DAWNYCH ZAKŁADÓW ZWAR
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej W piątek, po 57 dniach namysłu, prezydenckie służby stwierdziły, że nie ma podstaw do zablokowania sprzedaży gruntów dawnych Zakładów Wytwórczych Aparatury Wysokiego Napięcia. Inwestor planuje tam centrum handlowo-rozrywkowe. Zarząd dzielnicy i miejscowi kupcy protestują
O tym, że czas na decyzję mija, przypominało w środę urzędnikom około setki osób z transparentami i gwizdkami. O sprzedaży praw do gruntów dawnych Zakładów Wytwórczych Aparatury Wysokiego Napięcia w Międzylesiu władze miasta dowiedziały się dwa miesiące temu. Firma ABB przekazała prawo użytkowania wieczystego terenów u zbiegu ul. Żegańskiej i Szpotańskiego spółce BHK Kraków Joint Venture (wszystkie jej udziały należą do niemieckiego Strabagu). Inwestor planuje tu budowę centrum handlowo-rozrywkowego. - To niezgodne z planem zagospodarowania Międzylesia. W ciągu 60 dni prezydent Warszawy powinien tę transakcję zablokować - przekonuje Dariusz Godlewski, burmistrz Wawra.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
06-03-2004 o godz. 11:48:49 [odsłon 2060]
(Czytaj więcej... | 2009 bajtów więcej | 67 komentarze | Wynik: 5)

BURMISTRZ WAWRA WZYWA LECHA KACZYŃSKIEGO DO PUBLICZNEJ DEBATY
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej "Nie wolno mi milczeć, gdyż byłby to grzech zaniechania" napisał do prezydenta Lecha Kaczyńskiego burmistrz Wawra Dariusz Godlewski. Zainspirowany pomysłem telewizyjnej debaty z udziałem Kaczyńskiego i Pawła Piskorskiego również on wezwał prezydenta do publicznej dyskusji. "Niejednokrotnie zabiegałem o spotkanie z Panem w celu (...) wyjaśnienia wszelkich pomówień, których dopuszczał się Pan wobec mnie. Nigdy nie znalazł Pan dla mnie czasu. Nie odpowiedział na żaden z listów, jakie do Pana kierowałem" - argumentuje Godlewski, który od momentu wyboru (kwiecień 2003) nie dostał od prezydenta żadnych pełnomocnictw do działania. Lech Kaczyński na wezwanie odpowiada krótko: - Niech pan Godlewski nie żartuje. To nie jest dla mnie partner do rozmowy.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
14-02-2004 o godz. 17:42:38 [odsłon 2573]
(Czytaj więcej... | 64 komentarze | Wynik: 0)

PONAD 200 TYS. ZŁ WYCIEKŁO Z BUDŻETU WAWRA
Z Gazety Wyborczej/Stołecznej
Były burmistrz Wawra Stanisław Ilkowski umorzył dług Spółdzielni Mieszkaniowej Anin. Teraz wymieniany jest wśród kandydatów na wiceburmistrza Śródmieścia.
Osiedle kilkunastu niewysokich budynków między ul. Zorzy a Pazińskiego należy do spółdzielni Anin. Ta nie miała szczęścia do prezesów: sześć lat temu jeden z nich bez pozwolenia wyrąbał 12 drzew. Za karę mieszkańcy mieli zapłacić ówczesnej gminie 140 tys. zł. Mieli, ale nie zapłacili. Co prawda odwołania do wyższych instancji nic nie dały, za to nad spółdzielnią dwa lata temu zlitował się zarząd Wawra kierowany wtedy przez Stanisława Ilkowskiego (dziś działacza Platformy Obywatelskiej).

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
24-11-2003 o godz. 19:26:21 [odsłon 2477]
(Czytaj więcej... | 3081 bajtów więcej | 129 komentarze | Wynik: 4.71)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  KALENDARZ

Dodaj wpis »

  GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

Dopisz swoje ....

  CO JEST NA ALLEGRO??
Zobacz co sąsiedzi sprzedają na Allegro. Oszczędzaj na kosztach wysyłki.

  PODRĘCZNE INFORMACJE

Plan Warszawy-Wawer
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelit.: Google

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.06 sekund