Imieniny: Cezarego i Tymoteusza
   STRONA GLÓWNA    ARTYKULY    OGLOSZENIA DROBNE    FORUM    GALERIA ZDJEC    KATALOG WWW    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
  MENU
· Strona Główna
· Tematy
· Wyślij wiadomość
· Katalog www
· Zaproś Sąsiada
· Twoje konto

Ponadto:
· Ogłoszenia drobne
· Wwwizytówki
· System punktowy
· Szukaj
· Kontakt, pytanie

  WWWIZYTÓWKI
Proma - Studio Reklamy Wizualnej i technik internetowych.

Parafia św. Benedykta w Warszawie Wawrze - Sadulu

Opieka kardiologiczna przez telefon 24h

Zamów Wwwizytówkę....

  ZDJĘCIA Z NASZEJ GALERII
Zobacz inne fotografie ->
Sesja Rady Dzielnicy ...

  NAJAKTYWNIEJSI
Użytkownik - Punkty
1. BUDECO FiguryFiguryFiguryFigury 6200
2. Teo KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 3311
3. magiczna_dziupla KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 2000
4. Fox KoniczynkiKoniczynkiKoniczynkiKoniczynki 1060
5. ArtiW Nowoprzybyli 702
6. zbyszek Nowoprzybyli 700
7. Krzysztofs Nowoprzybyli 510
8. gajos Nowoprzybyli 505
9. vegul Nowoprzybyli 502
10. Janusz Nowoprzybyli 382


Więcej...

Przegląd prasy lokalnej


Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]


ULTIMATUM RELIGI
 

Instytut Kardiologii w Aninie wstrzyma przyjęcia


 

 

                                       Zbigniew Religa

 

 
Chcę leczyć - mówi prof. Zbigniew Religa, szef Instytutu Kardiologii. - Ale jeśli nic się nie zmieni, 1 sierpnia poproszę ministra zdrowia, by zawiesił działalność Instytutu - dodaje.

Według szefa Instytutu Kardiologii, placówka w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku zadłużyła się na 11 mln zł. Szpital nie ma pieniędzy na zakup sprzętu, ma zaległości wobec dostawców. - Rozmawiałem z samym premierem Leszkiem Millerem na temat naszego Instytutu. Zadeklarował jasno, że trzeba nam pomóc. Byłem też świadkiem rozmowy premiera z pełniącym obowiązki szefa Narodowego Funduszu Zdrowia Mirosławem Manickim. Niestety, szefowie mazowieckiego oddziału Funduszu nie stosują się do tego - żali się profesor.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
03-07-2003 o godz. 09:11:52 [odsłon 1711]
(Czytaj więcej... | 3602 bajtów więcej | 55 komentarze | Wynik: 4.5)

BRAK PORZĄDKU

Nie ma końca sporów wawerskich samorządowców. Wczoraj radni przerwali sesję, a działacze PiS na znak protestu opuścili salę obrad.

Nieporozumienia zaczęły się podczas ustalania porządku obrad. Radni PiS chcieli, żeby sesja zaczęła się od protestu mieszkańców, którzy domagają się rozpoczęcia budowy ulic Wąbrzecka - Kadetów. Natomiast radni PO uparli się, że najpierw złoży ślubowanie ich nowy radny. Nie udało się osiągnąć kompromisu. Radni PiS wspólnie z kolegami z LPR i Wspólnoty Wawerskiej opuścili salę obrad.

-Uważamy za niedopuszczalne i szkodliwe odrzucanie przez przewodniczącego rady Wiesława Miguta zajęcia się przez radę tak ważnymi sprawami, jak zmiana budżetu dzielnicy Wawer i 19 innych projektów uchwał? - napisali w oświadczeniu. Jak twierdzą, przewodniczący w rewanżu dzwonił do ich pracodawców, informując, że radnych na sesji nie ma.

- To nieprawda, nigdzie nie dzwoniłem - odrzuca zarzuty Wiesław Migut. - Radni chcieli storpedować obrady i cel osiągnęli. A o sprawach mieszkańców rozmawialiśmy i poparliśmy ich protest - mówi.

Przypomnijmy, że w Wawrze nadal trwa dwuwładza. Burmistrzem jest Dariusz Godlewski, ale upoważnienia od prezydenta ma Urszula Tumidalska. 

/"Życie Warszawy" 2 lip. 2003/

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
02-07-2003 o godz. 10:46:48 [odsłon 2481]
(Czytaj więcej... | 109 komentarze | Wynik: 4.5)

SAMOWOLA ARTYSTKI
Przegląd prasy lokalnej
Decyzją Naczelnego Sądu Administracyjnego, fragment domu w Wawrze, przy ul. Patriotów, rozbudowanego przez warszawską radną Samoobrony – Ewę Śnieżankę, jest samowolą budowlaną i musi zostać rozebrany. Co najgorsze, dom ten od przeszło roku zamieszkuje już inna rodzina.
Ewa Śnieżanka – kiedyś popularna piosenkarka, odnosząca ogólnopolskie sukcesy w latach 70. i 80., a obecnie zajmująca się polityką, jest doskonale znana mieszkańcom Wawra. Mieszka tu od wielu lat, zasiadała też w radzie dzielnicy, teraz jest jedyną radną warszawską z ramienia Samoobrony.
--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
06-06-2003 o godz. 15:41:11 [odsłon 2411]
(Czytaj więcej... | 4822 bajtów więcej | 60 komentarze | Wynik: 5)

WAWER TROPHY

3900 kb
Kto chciałby poczuć przedsmak rajdu Paryż-Dakar powinien w upalny dzień, w godzinach między 7 a 9 rano, przejechać od Traktu Lubelskiego do Wału Miedzeszyńskiego "ulicą" Wąbrzeską. Miłośnikom ekstremalnych wrażeń proponuję także trasę przeciwną, tj. od Wału Miedzeszyńskiego do Traktu Lubelskiego.
W ciągu godziny przejeżdża tam ponad 2000 samochodów. Kurz jest tak wielki, że widoczność nie przekracza 3 metrów. Samochody od strony Traktu Lubelskiego jadą jeden za drugim, omijając co większe dziury i rowerzystów. Przebicie się w przeciwnym kierunku graniczy z cudem. Skrzyżowanie z ul. Poprawną, ze względu na złą widoczność (kurz), brak oznakowań i przyzwyczajenia kierowców, jest bardzo niebezpieczne. Na dodatek, w tym miejscu włączają się do ruchu dzieci spieszące na lekcje w szkole przy ulicy Kadetów. Małe dzieci są zupełnie niewidoczne w tumanach kurzu, na ulicy Kadetów nie ma nawet chodnika. Tylko patrzeć, jak dojdzie do tragedii. Dzieci docierają do szkoły latem zakurzone, w pozostałych porach roku – zabłocone. Nic dziwnego, że dzieci ze szkoły przy ul. Kadetów nie marzą o Internecie, ale o chodniku do szkoły. Mieszkańcy są "wkurzeni" i zrozpaczeni, od wielu lat zabiegają o budowę ulicy Wąbrzeskiej – Kadetów. Bezskutecznie. Jak na razie udało się zrealizować budowę 405 m odcinka ulicy od Traktu Lubelskiego. Trudno się oprzeć wrażeniu, że akurat ten fragment ulicy był bardziej potrzebny inwestorom osiedla domów jednorodzinnych, które powstaje przy skrzyżowaniu ul. Wąbrzeskiej z Traktem Lubelskim, niż uczniom ze szkoły nr 128 i mieszkańcom osiedla Las. Mieszkańcy ul. Kadetów i rodzice uczniów są tak zdeterminowani opieszałością władz, że zamierzają zorganizować blokadę ulicy Wąbrzeskiej, nie wierząc już w skuteczność formalnych i zgodnych z prawem działań. Szanowne władze miasta i dzielnicy – kto będzie odpowiedzialny, gdy dojdzie tam do wypadku? Kierowca, który nie zauważył w tumanie kurzu siedmiolatka?

z "Linii Otwockiej"

Elżbieta Ostaszewska

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
06-06-2003 o godz. 15:33:35 [odsłon 1927]
(Czytaj więcej... | 32 komentarze | Wynik: 5)

PARALIŻ DZIELNICY
Przegląd prasy lokalnej

Burmistrz urzędujący bez umowy o pracę, zdezorientowani pracownicy, którym nie przedłużono zatrudnienia i rosnąca w urzędzie liczba spraw do rozpatrzenia – staje się jasne, że polityczny konflikt w Wawrze odbija się na funkcjonowaniu dzielnicy.
Sytuacja jest patologiczna – z tym zapewne zgadzają się wszyscy. Na tym jednak zgoda się kończy. Prezydent Warszawy nie chce zaakceptować wyboru Dariusza Godlewskiego na stanowisko burmistrza gminy, nie podpisał z nim umowy o pracę i przysłał do Wawra Annę Tumidalską, swojego pełnomocnika. Kilka tygodni temu pani pełnomocnik przekonywała dziennikarzy, że jej rolą jest zapewnienie sprawnej pracy urzędu i że będzie współpracowała z Zarządem Dzielnicy. W ubiegłym tygodniu burmistrz Godlewski zwołał konferencję prasową, na której przedstawił dane dotyczące funkcjonowania wawerskiej administracji.

--------------------------------------------------------------
Opublikowany przez: naczelny
15-05-2003 o godz. 23:39:33 [odsłon 1994]
(Czytaj więcej... | 3037 bajtów więcej | 92 komentarze | Wynik: 5)

«poprzednia  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  następna»
  LINKI SPONSOROWANE

  KALENDARZ

Dodaj wpis »

  GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW

Dopisz swoje ....

  CO JEST NA ALLEGRO??
Zobacz co sąsiedzi sprzedają na Allegro. Oszczędzaj na kosztach wysyłki.

  PODRĘCZNE INFORMACJE

Plan Warszawy-Wawer
Mapa Warszawy-ulice

Zdjęcia satelit.: Google

Rozkład jazdy ZTM

Książka telefoniczna


   STRONA GLÓWNA    KONTAKT    POLITYKA PRYWATNOSCI    FORUM    LOGOWANIE    REJESTRACJA  
LSI - LOKALNE SERWISY INFORMACYJNE
COPYRIGHT © 1992-2006

www.bemowo.pl | www.sadyba.waw.pl | www.targowek.pl | www.wawer.waw.pl | www.zoliborz.waw.pl
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.24 sekund